Skup aut

Osobie, która chce pozbyć się starego auta, zależy na szybkiej, bezproblemowej transakcji i dobrym zysku bez strat. Sprzedaż auta może odbywać się w sposób bezpośredni, przez pośrednika lub skup aut. Na czym polega ten ostatni sposób i jak wyglądają procedury?

Na czym polega i jak działa skup aut?

Do skupu aut najczęściej zgłaszają się osoby, którym zależy na bardzo szybkiej sprzedaży samochodu. Nie chcą oni czekać na potencjalnego kupca, gdyż z transakcji tej chcą możliwie jak najszybciej otrzymać zyski. Do skupu aut zgłaszają się także posiadacze dość starych aut, na które od dłuższego czasu nie ma kupca. 

Skupowanie aut jest jednym z najszybszych i najbardziej opłacalnych sposobów na sprzedaż samochodu. Na czym właściwie polega taka transakcja? Firmy zajmujące się skupowaniem aut pozyskują pojazdy w różnym stanie technicznym, stare i nowsze – bez względu na markę. Taka firma może odkupić nawet pojazdy w stanie złym powypadkowe, zniszczone i niesprawne, a następnie sprzedaje je dalej.

Skupowanie aut działa trochę na zasadzie komisu samochodowego, ale z tą różnicą, że komis jest tylko pośrednikiem w transakcji, a skup aut staje się prawowitym nabywcą i właścicielem pojazdu. Kupuje on pojazd po cenie rynkowej, a następnie sprzedaje w wyższej, dzięki czemu w ten sposób zyskuje on na takiej szybkiej transakcji. Poprzedni właściciel auta również nie jest stratny, gdyż tym sposobem może szybko pozbyć się auta, za które otrzymuje pieniądze w gotówce. Jeśli zapada decyzja o ostatecznej sprzedaży auta, to sporządza się standardową umowę. Wyjaśnienie wszelkich zawiłości prawnych powinno leżeć po stronie kupującego. Sprzedający po pozytywnym zawarciu umowy otrzymuje pieniądze w gotówce lub przelewem na konto bankowe.  

Jak przebiega procedura skupowania aut?

Osoba, która chce sprzedaż auto za pośrednictwem skupu samochodów, powinna skontaktować się z renomowanym i sprawdzonym punktem telefonicznie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Firmy te zazwyczaj chcą kupić przedmiot sprzedaży, dlatego dość szybko proponuje wycenę auta. Każdy skup aut może podać swoją cenę za ten sam samochód, więc czasem warto sprawdzić kilka opcji, zwłaszcza, iż zazwyczaj wycena jest darmowa. 

Zalety sprzedaży samochodu w komisie

Jest to przede wszystkim transakcja szybka. Osoba, która chce sprzedać samochód, kontaktuje się z firmą zajmującą się skupowaniem aut. Jeśli jest ona zainteresowana kupnem, to cała procedura sprzedaży może nawet zostać zamknięta podczas jednego dnia!

Na takiej transakcji zyskują dwie strony – właściciel auta, gdyż zyskuje kupca i otrzymuje pieniądze w gotówce oraz firma zajmująca się skupem, ponieważ nabywa pojazd po cenie rynkowej, a następnie szuka dla niego odpowiedniego kupca. 

Ponadto do zalet sprzedaży auta w skupie należy:

  • bezpłatna i niezobowiązująca wycena, 
  • odbiór auta od klienta, 
  • legalna i dobrze sporządzona umowa, 
  • natychmiastowa płatność za zakupione auto. 

Skupowanie aut jest dogodną transakcją dla jednej i drugiej strony. Należy jednak pamiętać, aby zawsze wybierać sprawdzone punkty skupu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here