Dropshipping - pomysł na tani biznes

Założenie jak i prowadzenie sklepu internetowego generalnie nie są trudne. Jest jednak kilka kwestii, z którymi początkujący handel nie do końca potrafi sobie poradzić. Problem często sprawia kwestia dostawcy dla sklepu internetowego.

Dostawca z za granicy

Jak się okazuje, czasami najbardziej opłacalne staje się znalezienie dostawcy poza granicami kraju. Oczywiście, najlepiej jest sprowadzać towary z dalekich krajów azjatyckich. Ceny za poszczególne produkty z tamtych rejonów są bardzo niskie, pozostaje jednak problem transportu tych towarów do sklepu, a potem do klienta. Można to jednak rozwiązać za pomocą dropshippingu.

Jak to działa?

Dropshipping jest idealnym sposobem na zminimalizowanie kosztów wysyłki towarów z dalekich krajów. Jest to możliwe dzięki temu, gdyż w przypadku dropshippingu hurtownia, od której sklep kupuje artykuły jest ich bezpośrednim dostawcą do poszczególnych klientów. Tak naprawdę, w tym przypadku to hurtownia handluje z klientem, a sklep jest jedynie specyficznym pośrednikiem w tej transakcji.

Jeśli decydujemy się na dropshipping musimy przejść dość długą drogę od podjęcia tej decyzji aż do rozpoczęcia handlu. Oczywiście, zacząć trzeba od znalezienia hurtowni. Można szukać jej bezpośrednio w krajach azjatyckich, a można też nawiązać współpracę z jedną z polskich hurtowni sprowadzających artykuły z Azji.

Ceny w hurtowni

Oczywiście, nie wszystkie azjatyckie hurtownie posiadają tak samo dobrą ofertę. Warto sprawdzić bardzo dokładnie ich ofertę przed decyzją o podpisaniu umowy. Przede wszystkim, należy sprawdzić, w jakiej cenie sprzedawane są w Polsce produkty, które chcemy sprowadzać. Jeśli cena tych produktów w hurtowni jest zbyt wysoka, aby miały one dać zarobić, lepiej poszukać jakiegoś innego dostawcy.

Reklama sklepu

Oczywiście, nawet posiadanie najwyższej jakości produktów w bardzo okazyjnej cenie nie gwarantuje sukcesu sklepu internetowego. Jedynym, co gwarantuje ten sukces jest profesjonalny marketing. Tylko dobrze rozreklamowany sklep internetowy może być sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here