Czujnie z czujnikami ruchu

0
2317

Zabezpieczanie domów przed włamywaczami to dzisiaj bardzo powszechna czynność. Zdaje się, że jeszcze niedawno przeznaczone to było głównie dla wielkich korporacji, budynków administracyjnych i wielkich posiadłości. Czasy się jednak zmieniają i każdy z nas chce spać bez obawy, że ktoś obcy wtargnie na prywatny teren. Jak więc wybrać system alarmowy do domu, który sprosta naszym wymaganiom?

Na rynku dostępnych jest wiele typów alarmów, czujników i innych sprzętów monitorujących podejrzane aktywności. Jednym z bardziej popularnych, tanich i sprawdzających się w każdym wnętrzu, jest bezprzewodowy czujnik otwarcia drzwi. Mały rozmiar pozwala nie rzucać się w oczy potencjalnemu złodziejowi i skutecznie zaalarmować. Umieszcza się go głównie na skrzydle drzwi lub okna, by mógł poinformować o ich otwarciu przez osoby obce. Jest także idealnym sprzętem do montażu w bramach, roletach antywłamaniowych, na kosztownych obiektach (np. obrazach, rzeźbach itd.) oraz innych wejściach mogących kusić potencjalnego włamywacza. Niska cena oraz łatwy montaż pozwala rozważyć instalację takiego czujnika w każdym oknie, drzwiach i innych miejscach.

Kolejnym wartym uwagi elementem pozwalającym zabezpieczyć dom, jest bezprzewodowa czujka ruchu. Konsumenci wybierają głównie tą, która analizuje zmiany promieniowania podczerwonego w polu detekcji, czyli, mówiąc krótko, reagują na poruszający się obiekt w pobliżu, który ma temperaturę wyższą niż temperatura otoczenia. Są tu czujki nazywane PIR (ang. Passive Infra Red) i uważa się je za te najbardziej czułe na fałszywe alarmy. Trochę udoskonaloną wersją jest czujka dualna (PIR+WM), która posiada już dwa rodzaje detekcji- analizę temperatury otoczenia (tak jak w przypadku PIR) oraz analizę i emisję fal mikrofalowych. Jest to urządzenie aktywne, które charakteryzuje się mniejszym ryzykiem wywołania fałszywego alarmu.

Zabezpieczenie domu to temat rzeka. Warto jednak choć trochę zagłębić się w ten świat i wybrać jak najbardziej świadomie – wtedy spokój ducha gwarantowany.

Przeczytaj też: Jak wybrać alarm do firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here