tarcza antykryzysowa 2.0
Fot. Pexels.com

Pandemia koronawirusa ma wiele negatywnych skutków. Jednym z nich jest zamknięcie wielu firm. Branże takie jak turystyczna czy rozrywkowa nie mają możliwości prowadzenia swojej działalności, a branża gastronomiczna jest mocno ograniczona. Tarcza antykryzysowa 2.0 może wspomóc przedsiębiorstwa w przetrwaniu tego trudnego okresu. Zobacz jak!

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/tarcza-antykryzysowa-2-0-podstawowe-informacje/

Tarcza antykryzysowa 2.0 czym jest?

Jest to pomoc finansowa, która ma wspomóc przedsiębiorstwa, które zostały dotknięte skutkami lockdown’u oraz samego koronawirusa. Wsparcie mogą uzyskać mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa czyli wszyscy.

W ramach pierwszej tarczy rząd przeznaczył ponad 60 mln złotych, które już trafiły do firm. Tarcza antykryzysowa 2.0 posiada nieco mniejszy budżet ponieważ na chwilę obecną jest to 35 mln złotych.

Wnioski można składać już od 15 stycznia.

Kto ma szansę otrzymać dotację z Tarczy antykryzysowej 2.0?

Warunki uzyskania wsparcia uzależnione są od wielkości firmy. W przypadku mikroprzedsiębiorstw kwota zależna jest od ilości zatrudnianych pracowników. Jeśli spadek przychodów oscyluje między 30%, a 60% można uzyskać 18 tys. zł. Jeśli przychody obniżyły się o ponad 60% to kwota może wynieść nawet 36 000 zł.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, aby móc skorzystać z Tarczy antykryzysowej 2.0 muszą spełniać takie warunki jak spadek obrotów minimum 30%. Ponadto przedsiębiorstwa te muszą utrzymać się co najmniej do końca 2021 roku. Kwota jaką można uzyskać nie jest stała. Wyliczana jest na podstawie prognozy kosztów stałych, które nie zostały pokryte.

Inne warunki, które należy spełnić

Poza elementami, które są zależne od wielkości firmy, aby móc uzyskać wsparcie z Tarczy antykryzysowej 2.0 należy także:

  • zarejestrowanie w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej lub KRS,
  • firma nie może być w upadłości,
  • przedsiębiorstwo nie może być restrukturyzowane,
  • nie można mieć zaległości podatkowych oraz w składkach do ZUS,
  • przedsiębiorstwo musi znaleźć się w branży, które zakłada projekt Polskiego Funduszu Rozwoju.

 

Wnioski o wsparcie z Tarczy antykryzysowej 2.0 można składać do końca marca. Program ten dla wielu firm może okazać się niezbędnym zastrzykiem gotówki. Przy składaniu wniosku pamiętaj o dostarczeniu wszystkich dokumentów w terminie.

Zobacz też: http://www.4core.pl/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych-i-prawnych-podstawowe-informacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here