Ceny piór wiecznych

Ceny piór wiecznych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Właśnie z uwagi na nie wiele osób celowo rezygnuje z zakupu tych klasycznych przyborów piśmienniczych, zastępując je znacznie tańszymi długopisami. Nie myślmy jednak, że w ten sposób oszczędzamy. Zwykle bywa wręcz odwrotnie. Wybór i zakup pióra wiecznego to rozwiązanie absolutnie ekonomiczne. Poprzez zastąpienie długopisów jednym egzemplarzem jakościowego pióra jesteśmy w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić.

Nie musimy zresztą od razu dokonywać takiego zakupu. Jeżeli w tym momencie nie mamy zbyt dużych oszczędności i wolelibyśmy nie pozbywać się kolejnej kwoty ze swojego budżetu, poczekajmy po prostu na lepszy moment, gdy nasza sytuacja finansowa nieco się poprawi. Pamiętajmy też, że nikt nie zmusza nas do inwestycji w model z najwyższej półki. Pióra za pięćset czy sześćset złotych są raczej wyrobami kolekcjonerskimi, których nikt nie używa na co dzień. Sklep z piórami Parker salonparker.pl daje nam do wyboru wiele znacznie tańszych modeli. A nawet pióro za pięćdziesiąt złotych będzie dużo lepsze od długopisu za dwa trzy trzy złote.

Bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza w przypadku naprawdę kiepskiej sytuacji finansowej, będzie zażyczenie sobie takiego pióra na urodziny, święta Bożego Narodzenia czy jeszcze inną okazję. Poprośmy po prostu swoich bliskich – tych, którzy na pewno będą chcieli nam coś kupić – o nowe eleganckie pióro. Nie ma nic złego w otwartym mówieniu o swoich marzeniach i pragnieniach. Jeżeli od razu zaznaczymy, że ucieszyłyby nas dowolne nowe pióra Parker z grawerem, wręcz ułatwimy życie swoim bliskim, bo od razu pokażemy im, z czego będziemy w stu procentach zadowoleni.

Pieniądze zawsze możemy też zebrać. Na pewno wciąż przechowujemy w swoim mieszkaniu lub domu mnóstwo rzeczy, które nie są nam do niczego potrzebne, a które spokojnie moglibyśmy komuś oddać czy nawet sprzedać. Zacznijmy więc wystawiać je na aukcjach internetowych. Bardzo możliwe, że w ten prosty sposób zdobędziemy pieniądze na swoje wymarzone pióro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here