Sklep internetowy - poszukiwanie dostawcy

Kluczem do sukcesu sklepu, zarówno tradycyjnego jak i internetowego jest pozyskanie atrakcyjnego dostawcy. To od dostawcy zależy bowiem szybkość realizacji zamówienia, a do pewnego stopnia również jakość produktu.

Znaczenie dostawcy dla sklepu internetowego

Wydaje się, że dla sklepu internetowego dostawca jest szczególnie ważny. Wynika to z tego, że wiele sklepów internetowych, zwłaszcza tych mniejszych, z mniejszym kapitałem zakładowym, nie posiada wcale magazynów. Dlatego też, szybkość dostarczenia produktu do klienta w całości zależy w tym przypadku do dostawcy. Jeśli ociąga się on i nie można na nim polegać, klienci nie będą chcieli korzystać ze sklepu, gdyż będzie to oznaczało długie oczekiwanie na produkt.

Gdzie znaleźć dostawców?

Wbrew pozorom, wcale nie jest trudno znaleźć dobrych dostawców. Oczywiście, poszukiwania dostawców najlepiej zacząć w internecie. Jest wiele serwisów, które umożliwiają nawiązanie współpracy pomiędzy handlowcami a hurtowniami. Ponadto, warto też regularnie przeglądać fora oraz blogi, na których ludzie dyskutują o hurtowniach. Ponadto, dostawcy często również sami reklamują się na tego typu stronach.

Kiedy już znajdziemy dostawcę powinniśmy sprawdzić czy jest godny zaufania. Przede wszystkim należy zrobić to poprzez przeglądnięcie komentarzy na wspomnianych powyżej forach. Warto również sprawdzić sytuację finansową firmy, aby mieć pewność, że można jej ufać.

Dropshipping

Wydaje się, że nie najgorszym pomysłem jest zastąpienie miejscowych dostawców tymi z Azji. Okazuje się, że sprzedaż produktów ściąganych z Chin, Wietnamu czy Tajlandii może być bardziej opłacalna niż kupowanie ich u polskich dostawców.

Jeśli zaś chodzi o rozwiązanie problemu dostawy produktów z Azji jest nim dropshipping. Co warte uwagi, decydując się na dropshipping nie trzeba w ogóle posiadać swojego magazynu, jest to całkowicie zbędne. Dropshipping polega bowiem na tym, że towar w ogóle nie pojawia się fizycznie u właściciela sklepu, lecz bezpośrednio od dostawcy trafia do klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here