aranżacja przestrzeni biurowych

Dobre rozplanowanie i zorganizowanie przestrzeni ma ogromne znaczenie w wielu budynkach. Wszyscy pragniemy, aby nasze mieszkania były ładne, stylowe, ale równocześnie funkcjonalne. Jest to tak samo ważne w miejscach pracy. Pracownik które czuje się komfortowo i swobodnie jest znacznie bardziej efektywny i nic go nie rozprasza. Dużą uwagę zwraca się na to podczas projektowania biur. Jak zaplanować idealną przestrzeń biurową? Co sprawi, że pracownicy będą czuli się swobodnie i komfortowo w miejscu pracy.

Różne typy biur

Projektowanie biura to niemałe wyzwanie. Jest to szczególnie trudne, kiedy dysponujemy małą przestrzenią, a potrzebujemy zatrudnić wielu pracowników. Dobrym rozwiązaniem wydają się być wtedy biura, które znamy z amerykańskich filmów i seriali, czyli tak zwane open space. Nie zapewnimy wówczas pracowników pełnej prywatności, jednak oddzielenie stanowisk prowizoryczną ścianką wyodrębni pewną osobistą przestrzeń, którą każdy będzie mógł dostosować do osobistych potrzeb. Biura z wydzielonymi pomieszczeniami wymagają dysponowania znacznie większą przestrzenią, jednak praca w nich jest znacznie bardziej komfortowa. Pracownicy z poszczególnych działów mogą pracować razem, co ułatwia dzielenie się pomysłami i ogólnie całą współprace. Można też stworzyć specjalne pomieszczenia do pracy grupowej i małe salki konferencyjne. Wszystko zależy od potrzeb danej firmy.

Odpowiednie oświetlenie biurowe

Bardzo istotne jest też oświetlenie biura. Dobrze sprawdzą się lampy LED, które dadzą neutralne, białe światło. Całe pomieszczenie będzie wówczas równomiernie oświetlone, a pracownicy będą mogli osiągnąć pełnie skupienia. Mrugające i brzęczące żarówki jarzeniowe, które nierzadko powodowały ból głowy już dawno odeszły do lamusa.

Ergonomia pracy w biurze

Najważniejsza w pracy jest ergonomia. Każde stanowisko powinno być nie tylko dobrze oświetlone, ale także dobrze ułożone. Biurka powinny być uniwersalne oraz posiadać odpowiednią ilość szufladek i półek. Ponadto krzesła powinny być wygodne i mieć możliwość regulacji wysokości, nachylenia oparcia i ustawienia podłokietników. Ekran komputera musi znajdować się na wysokości wzroku. Z kolei za nim powinna znajdować się otwarta przestrzeń. Możliwość spojrzenia w odległe punkty sprawia, że nasz wzrok trochę odpoczywa. Warto jest też wstawić do biur kanapy. Zmiana miejsca pracy i chwilowe odejście od biurka pozytywnie wpływa na procesy myślowe. Projekty wnętrz biurowych od consido zawsze uwzględniają wszystkie cechy, które powinno posiadać biuro, dlatego warto zapoznać się z ofertą tej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here