Jak zdobyć dofinansowanie na kursy księgowości

Nie da się ukryć, że księgowość wymaga ciągłego poszerzania wiedzy i zdobywania zupełnie nowych umiejętności. Wynika to między innymi z wciąż zmieniających się przepisów prawa, a także pojawiania się nowych regulacji. Aktualizację posiadanych informacji, a także zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy, zapewnią nam odpowiednie szkolenia.

Organizowane są one przez szkoły i placówki edukacyjne, które starają się stale poszerzać swoje oferty. Z tego powodu kurs księgowości może dotyczyć wielu zagadnień. Mowa tu między innymi o podstawach, jak również o informacjach kluczowych dla danego stanowiska (np. biegłego rewidenta). Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby dowiedzieć się czegoś nowego bądź lepiej przygotować się do nowej pracy.

Problemem często okazuje się jednak cena tego typu kursów. Bywają one bowiem drogie, co dla wielu osób jest przeszkodą nie do przeskoczenia. Czy można sobie z nią jakoś poradzić? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem tego typu problemów może okazać się dofinansowanie na szkolenia, gwarantowane przez różne podmioty. Warto zapoznać się z wszelkimi zasadami i dowiedzieć się, co należy zrobić, aby uzyskać pomoc.

Jak zdobyć dofinansowanie?

Jak już wspomnieliśmy, tak rozumiane wsparcie oferują różne podmioty. Wymienić należy trzy najważniejsze. Jest to Baza Usług Rozwojowych, Krajowy Fundusz Szkoleniowy, a także Akademia Menadżera MŚP.

W każdym przypadku możemy liczyć na uzyskanie dofinansowania. Oczywiście pod warunkiem spełnienia konkretnych warunków. W przypadku BUR, kursanci otrzymują od 50% do 80% kwoty potrzebnej do opłacenia szkolenia. Pomoc kierowana jest przede wszystkim do pracowników zgłaszanych przez mikro, małego bądź średniego przedsiębiorcę, osób prowadzących jednoosobową działalność czy też konkretnym podmiotom.

Krajowy Fundusz jest w stanie pokryć nawet 100% wartości szkolenia. Z dofinansowania skorzystać mogą przede wszystkim pracownicy chcący podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe kompetencje. Jeśli zaś chodzi o Akademię MŚP, fundusze kierowane są do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Niezbędny jest jednak wkład własny w wysokość 20%.

W spełnieniu wszelkich niezbędnych zasad, a także w finalizacji formalności pomóc mogą nam szkoły i centra edukacji. Zatrudniani przez nie fachowcy wskażą najlepszy sposób na uzyskanie dofinansowania, a także zrobią wszystko, aby zostało ono przyznane. Dzięki temu możemy w znaczący sposób obniżyć własne wydatki związane z wykupieniem poszczególnych kursów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here