Inspekcja kanalizacji z kamerą TV

Nieszczelność w  kanalizacji może stworzyć przykry problem, a profilaktyczne kontrole często bywają niesłychanie trudne do przeprowadzenia. Na szczęście istnieją nowoczesne urządzenia, które znacznie to ułatwiają, a ponadto wyniki takich kontroli są wysokiej jakości. Przegląd stanu kanalizacji za pomocą kamery TV jest szybkim, a przy tym tanim sposobem na uzyskanie wglądu w jej stan techniczny.

Działanie kamery do przeglądu kanalizacji

Kamera TV do przeglądu kanalizacji nie jest zwykłą kamerą, lecz urządzeniem samojezdnym. Taka kamera może dokonywać pomiarów spadków, a także otwartych rurociągów. Jej wgląd w stan techniczny pozwala na bez omyłkowe ustalenie przyczyn zapychania się kanalizacji, wskaże miejsca wrastania korzeni, odnajdzie pęknięcia i rysy w rurach. Kamera TV do przeglądu kanalizacji zinfiltruje również wody gruntowe, spadki oraz przeciw spadki rurociągu i wykryje inne ewentualne problemy. Obraz z kamery obserwowany jest podczas jej pracy na bieżąco, na zintegrowanym z nią monitorze komputera. Ponadto obraz z kamery jest zapisywany na dysku twardym, dzięki czemu można dane zapisać na nośnik informacji (płytę CD lub pamięć USB) i odtworzyć w późniejszym terminie.

Co znajduje się raporcie?

Ważne dla inspekcji kamerą TV jest nie tylko wykorzystanie zaawansowanego sprzętu, ale również praca z dedykowanym specjalistycznym oprogramowaniem, umożliwiającym natychmiastowy wydruk raportów. Opisany jest w nich badany odcinek kanalizacji wraz z prezentacją graficzną, a także fotografie, wykresy spadków oraz ocena eksploatacyjna. W raporcie są również uwzględnione problemy wraz z listą zadań do wykonania w celu ich naprawienia. Umożliwia to szybkie wdrożenie działań, które pozwolą na uniknięcie zniszczenia kanału i kosztownych napraw z wykopami i wymianą rur w tle.

Kiedy taki przegląd jest potrzebny?

Zazwyczaj tego rodzajów przeglądów dokonuje się przez wzgląd na pojawiające się objawy uszkodzeń. Nie wolno ich wówczas bagatelizować, gdyż objawy mogą szybko przeistoczyć się w znacznie poważniejsze problemy. Ponadto mądrzy gospodarze kanalizacji często stosują rutynowe kontrole za pomocą najnowocześniejszych urządzeń, które zawczasu wykrywają pierwsze oznaki niszczejących kanałów. Kamer TV używa się również do weryfikacji poprawności wykonana kanalizacji nowych. Taki przegląd umożliwia sprawdzenie, czy prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką i czy cała kanalizacja jest wykonana tak, aby był do niej drożny dostęp i w przyszłości łatwo będzie można dokonywać przeglądów i napraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here