hosting z certyfikatem SSL

Osoby, która są zainteresowane tym, aby przeglądanie różnych stron było bezpieczne, powinny zdecydować się na hosting z certyfikatem SSL. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że określona domena będzie nie tylko wiarygodna, ale również godna zaufania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że certyfikat SSL zarówno szyfruje połączenia, jak i gwarantuje poufność danych osobowych. Jak wiadomo, wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie w przypadku stron, na których dokonywane są płatności elektroniczne.

Czym dokładnie jest hosting SSL?

Warto wiedzieć, że certyfikat SSL jest w najprostszym możliwym ujęciu narzędziem przeznaczonym do autoryzowania, a także weryfikowania autentyczności poszczególnych elementów, które znajdują się na określonej stronie internetowej. W przypadku, gdy dana witryna jest strzeżona i zabezpieczona przed ewentualnym wyciekiem danych, będzie oznaczona symbolem w postaci zamkniętej kłódki. Hosting z SSL gwarantuje, że szyfrowane są wszystkie dane przesyłane między użytkownikiem, a serwerem. Oznacza to, że nikt nie będzie miał możliwości ich przechwycenia czy odczytania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na każdą sesję SSL będą składały się dwa klucze – prywatny oraz publiczny.

W przypadku wpisywania wrażliwych danych, na zabezpieczonych witrynach certyfikatem SSL, będą one automatyczne szyfrowane. Z kolei na serwer będą trafiały już ukryte. Zupełnie inaczej wygląda wspomniana sytuacja, gdy strona internetowa nie jest zabezpieczona. Dane pozostaną nie tylko jawne, ale również będą podatne na przechwycenie. Godny uwagi jest fakt, że podstawowym certyfikatem jest Domain Validated, który w najprostszym możliwym ujęciu potwierdza właściciela strony internetowej. Oczywiście zdecydowanie większą wiarygodność będzie oferował certyfikat Organization Validation. Należy również mieć świadomość, że Certyfikat Wildcard jest wykorzystywany przy wielu subdomenach. Gwarantuje pełne bezpieczeństwo przesyłanych danych do właściwego hosta domeny.

Największe zalety

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego rozwiązania jest zgodność z RODO. Użytkownicy mają wtedy zagwarantowane bezpieczeństwo związane z przetwarzaniem ich danych osobowych. Bardzo istotną zaletą jest także znaczne zwiększenie ruchu na danej stronie internetowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że HTTPS oddziałuje korzystnie na pozycję w rankingu wyszukiwania.

Osoby, które są zainteresowane, by ich strony internetowe były dobrze widoczne, a także godne zaufania, powinny zainstalować certyfikat SSL. Warto wiedzieć, że Google patrzy bardzo przychylnym okiem na wszystkie witryny, które są zabezpieczone. Jak wiadomo, klienci nie będą obawiali się podawać poufnych danych na stronie internetowej, która je szyfruje. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że bezpieczeństwo transmisji danych jest absolutną podstawą. W przeciwnym razie właściciel danego sklepu internetowego będzie musiał liczyć się z dużą liczbą porzuconych koszyków. Decydując się na hosting z SSL, można wpłynąć na wzrost konwersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here