Dlaczego warto rozważyć druk wielkoformatowy

Obecnie materiały reklamowe są drukowane za pomocą różnorodnych metod. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się druk wielkoformatowy, który to umożliwia tworzenie ciekawie prezentujących się oraz z daleka przykuwających wzrok materiałów marketingowych. Dlaczego warto rozważyć druk wielkoformatowy?

Popularne metody druku wieloformatowego

Ta nowoczesna technologia drukowania cyfrowego umożliwia wydruk wielu materiałów reklamowych w dużym formacie. Istnieje kilka metod druku wielkoformatowego. Wyróżnia się:

  • technikę solwentową- która to umożliwia uzyskanie bardzo trwałych wydruków. Charakteryzują się one tym, że są bardzo odporne na niekorzystne warunku atmosferyczne. Wydrukowane za pomocą tej metody materiały prezentują się zawsze bardzo estetycznie.
  • technikę atramentową- podczas drukowania materiałów tą metodą wykorzystywane są wysokiej jakości tusze wodne i pigmentowe. Dzięki temu można stworzyć bardzo efektownie prezentujące się plakaty marketingowe o dużej powierzchni
  • technikę UV- podczas drukowania materiałów za pomocą tej metody wykorzystywane są ciecze polimerowe, które są utrwalane za pomocą światła ultrafioletowego. Ta nowoczesna technologia pozwala uzyskać na materiale efekt wypukłego oraz utwardzonego tuszu.

Druk uv kraków cieszy się ogromną popularnością. Drukowane tą metodą materiały reklamowe, potrafią zawsze dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. I co najważniejsze druk uv Kraków jest w pełni ekologiczny, gdyż podczas wydruku nie są uwalniane szkodliwe substancje.

Dlaczego warto stosować druk wielkoformatowy?

Ta nowoczesna technika drukowania posiada wiele zalet. Z jej pomocą można tworzyć nie tylko ciekawie prezentujące się banery, plakaty, stojaki tekturowe, systemy wystawowe, przestronne loga, lecz także bardzo trwałe nadruki na laminowanych powierzchniach. Z pomocą tej nowoczesnej technologii można tworzyć interesujące ekspozytory, plandeki na samochody, witryny sklepowe oraz reklamy świetlne. Każdy wydrukowany materiał posiada bardzo atrakcyjny wygląd. Wszystkie materiały wykonane tą techniką:

  • są bardzo trwałe
  • odporne na wysokie i niskie temperatury
  • odporne na silne promieniowanie UV
  • odporne na uszkodzenia mechaniczne, pękanie oraz zarysowania

Charakteryzują się one tym, że nie bledną oraz nie tracą swych pierwotnych kolorów nawet po bardzo długim czasie ekspozycji na zewnątrz.

Druk wielkoformatowy jest bardzo korzystny dla tych wszystkich właścicieli firm, którym zależy na skutecznej reklamie oferowanych produktów czy usług. Takie materiały marketingowe zawsze budują prestiż firmy oraz sprawiają, że jest ona rozpoznawalna na rynku. Wielkoformatowy druk zawsze pozwala na skuteczne wykreowanie kampanii marketingowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here