Pozycjonowanie stron

Posiadasz stronę internetową i planujesz podjąć działania optymalizacyjne? Chcesz samodzielnie przeprowadzić ten proces, bez korzystania ze współpracy ze specjalistyczną agencją? Wszystko jest możliwe, w pełni samodzielnie możesz kontrolować, monitorować, analizować oraz wprowadzać zmiany w strukturze własnej witryny. Razem z grupa-icea.pl chcemy wprowadzić Cię w świat wirtualnego marketingu.

Czym jest pozycjonowanie?

Na początek rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Pozycjonowanie wynika z optymalizacji, są to działania polegające na poprawieniu widoczności strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania. Celem jest uzyskanie jak najwyższej pozycji rankingowej, zwiększenie ruchu na stronie, konwersja i promocja wizerunkowa. Jest to kompleksowa strategia polegająca na ingerencji w strukturę strony, której wynikiem jest wysoka ocena jakości.

Elementy SEO

Działania optymalizacyjne składają się z dwóch elementów: czynników on-site (w obrębie strony) oraz off-site (poza nią). W pierwszym chodzi o ustalenie modelowej grupy odbiorców, dobór słów kluczowych, określenie nagłówków i meta tagów, ocenę treści, stworzenie mapy witryny, linkowanie wewnętrzne, dostosowanie do urządzeń mobilnych czy poprawienie prędkości ładowania strony. W przypadku działań zewnętrznych mowa o analizie konkurencji, linkowaniu przychodzącym oraz połączeniu strony z możliwościami social mediów czy bloga.

Sposoby zdobywania wiedzy

Nauka pozycjonowania może wydawać się trudnym i żmudnym zadaniem, przede wszystkim należy pamiętać, że SEO to proces – nie jednorazowe działanie. Tak samo wygląda droga, podczas której będziesz zdobywać swoją wiedzę. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość.

Pierwszym krokiem jest lektura. Sięgnij do poradników, książek, e-booków czy webinarów, aby zyskać wprowadzenie do pozycjonowania. Nie musisz być specjalistą w dziedzinie, ważne jest jednak posiadanie podstaw, aby umieć operować pojęciami.

Warto również sięgnąć do wiedzy płynącej od innych pozycjonerów. Grupy społecznościowe, fora, blogi – znajdziesz tam informacje z pierwszej ręki, poznasz ciekawe wskazówki, a także będziesz na bieżąco z trendami.

Jeśli myślisz o SEO długodystansowo, dobrym rozwiązaniem może okazać się praktyka, staż bądź szkolenie. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszelkie pytania, dowiesz się, jak poruszać się w świecie aktualizacji algorytmów. Najlepsza wiedza to taka, którą będziesz mógł wykorzystać do indywidualnego researchu. 

Tak naprawdę jeśli samodzielnie planujesz zajmować się optymalizacją i pozycjonowaniem strony, najlepszym sposobem na naukę jest to metoda prób i błędów. Staraj się udoskonalać swoją witrynę za pomocą darmowych narzędzi, a dopiero później wykorzystaj specjalistyczne programy. Pamiętaj, nie od razu Rzym zbudowano.

Podsumowanie

Przede wszystkim musisz posiąść wiedzę na temat wyszukiwarki, w obrębie której będziesz się poruszać. W przypadku Google, najpopularniejszej przeglądarki, która generuje 98% wszelki zapytań, mowa o zrozumieniu algorytmów oraz procesów crawlowania, indeksowania, ustalania rankingu. Z tym zapleczem możesz zacząć wprowadzać zmiany w strukturze strony oraz planować strategię jej promocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here