Kominy stalowe

Stalowe systemy kominowe https://systemykominowe-rauch.pl/ to bardzo nowoczesne i wygodne rozwiązanie. Sprawdzają się w każdych warunkach i nadają się do wszystkich rodzajów paliw. Dzięki trwałej konstrukcji i możliwości szybkiego montażu znajdą zastosowanie nie tylko w nowym budownictwie, ale również przy renowacjach określonych domów i innych obiektów.

Jak wybrać stalowy system kominowy?

Zdecydowanie się na konkretny system kominowy jest bardzo trudne. Generalnie należy sobie uświadomić, że komin zawsze powinien być kompatybilny z piecem i z paliwem. Z tego też względu, to zawsze komin dobiera się do kotła, nigdy na odwrót. Kierując się tymi wytycznymi, mamy pewność, że komin będzie nam służył wiele lat. Mało tego, konstrukcja ze stali nierdzewnej jest niezwykle wytrzymała – składa się ona z blachy nierdzewnej z różnymi domieszkami, dzięki czemu jest odporna na korozję. Kiedy już stwierdzimy, że kominy stalowe są dokładnie tym, czego szukamy, to pozostaje nam jeszcze odpowiedź na pytanie: komin jednościenny czy dwuścienny?

Czym się różnią kominy jednościenne od dwuściennych?

Kiedy decydujemy się na kominy stalowe, to musimy podjąć decyzję, czy chodzi nam o jednościenny, czy też dwuścienny. Różnica dotyczy między innymi systemu montażowego. Jednościenne kominy przypominają sztywne wkłady i posiadają odpowiednie uchwyty mocujące, obudowę na dach i podparcie. Montuje się je we wnętrzu domu. Sama instalacja jest stosunkowo łatwa – rury łączy się obejmą zaciskową, a izolację stanowi wełna mineralna, jednakże nie jest ona niezbędna. Co ważne, między konstrukcją a przewodem kominowym musi być 30 cm odstępu. Kominy dwuścienne są montowane na zewnątrz budynków. Konstrukcja składa się z wewnętrznej rury spalinowej, izolacji cieplnej i drugiej rury ze stali nierdzewnej. System ten przydaje się w różnych sytuacjach – np. wówczas, gdy nie możemy go podłączyć do istniejącego kanału kominowego lub wentylacyjnego.

Wybierając stalowy system kominowy u renomowanych i certyfikowanych producentów, zyskujemy spokój na długie lata. Kierując się wyłącznie ceną, możemy przysporzyć sobie masy problemów, związanych choćby z awariami, koniecznością wymiany różnych elementów. W efekcie może się okazać, że poniesiemy dużo większe koszty. Systemy kominowe Rauch to gwarancja najwyższej jakości i niezawodności. Posiadają one niezbędne certyfikaty Unii Europejskiej, co daje nam pewność co do bezpieczeństwa. Kupując je, mamy spokój na wiele lat, także dzięki wieloletniej gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here