Jak pisać opisy produktów?

O tym, czy dany sklep internetowy odniesie sukces, czy tez upadnie krótko po powstaniu decyduje wiele czynników. Istotna jest jakość produktów oferowanych w sklepie, ale jeszcze ważniejsze jest to, czy potrafi sieje odpowiednio zareklamować. Dlatego też, tak ważne są atrakcyjne opisy produktów na stronach sklepów.

Czym się kierować podczas tworzenia opisów?

Niewątpliwie, jest kilak wskazówek, których przestrzeganie gwarantuje sukces opisów produktów.

Przede wszystkim, liczy się to, aby opis był konkretny i skupiał się na specyficznych cechach produktu. Rzecz w tym, ze klient powinien dowiedzieć się z opisu czegoś o produkcie. Powinny to być konkretne informacje, opisujące specyficzne cechy produktu, aby w ogóle opis był traktowany poważnie. Jeśli w opisie zamiast przymiotników opisujących konkretne cechy produktów użyte zostaną przymiotniki zachwalające przedmiot i traktujące o jego doskonałości klient szybko wyłączy stronę.

Nie mniej ważna wydaje się również uczciwość podczas tworzenia opisów produktów. Chodzi o to, że powinny być one zgodne ze stanem faktycznym. W przeciwnym wypadku można spodziewać się reklamacji produktów, które nie spełnią oczekiwań klientów.

Wpływ na emocje odbiorcy

Wydaje się, że wiele osób dokonuje zakupów pod wpływem emocji. Szczególnie kosmetyki, czy biżuteria to produkty, przy wyborze których dominują emocje a nie chłodna analiza zalet i wad produktu. Dlatego właśnie, opis powinien wywoływać emocje u odbiorcy. Powinien wzbudzać w nim same pozytywne emocje, które sprawią, że zapragnie on stać się posiadaczem danego produktu

Nie tylko konkretnie, ale i zwięźle

Jak już powyżej wspomniano, opis powinien zawierać przede wszystkim konkretne informacje. Ważne jest jednak, aby generalnie informacji tych nie było zbyt wiele. Rzecz w tym, że jeśli opis jest bardzo długi i niezwykle rozwlekły to nikt nie ma ochoty go czytać.

Ponadto, opis powinien być napisany prostym, dostępnym dla każdego językiem. Nie ma sensu używać bardzo trudnych słów i zwrotów, chyba że opis dotyczy towarów luksusowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here