Jak pisać ciekawego bloga?

Niegdyś, blogi internetowe były niczym więcej jak tylko specyficznymi pamiętnikami. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej. Blogi traktują o bardzo różnych rzeczach i często są całkiem dobrym źródłem dochodu.

O czym pisać?

Wydaje się, że aby blog odniósł sukces przede wszystkim trzeba wiedzieć o czym pisać. Jak wybrać temat? Wydaje się, że najlepiej po prostu zacząć pisać o czymś, co nas interesuje i na czym dobrze się znamy. Jeśli bowiem zabieramy się za tematy o których nie mamy pojęcia, lecz wiemy że dobrze się sprzedają, odbiorcy szybko się w tym połapią i blog nie będzie zbyt często odwiedzany.

Jak pisać?

Oczywiście, wiele osób zna się doskonale na różnych tematach, jednak nie każdy odnosi sukces jeśli chodzi o bloga. Rzecz w tym, że trzeba wiedzieć nie tylko o czym pisać, ale również jak to robić.

Przede wszystkim, bardzo ważne są tytuły artykułów. Ludzie lubią konkretne informacje, dlatego tez przyciągają ich tytuł sugerujące, że artykuły zawierają listy i wypunktowania. Ponadto, warto podawać w tekście dużo danych statystycznych. Okazuje się, że przeważnie liczby przemawiają do czytelników lepiej niż słowa i są o wiele lepiej zapamiętywane.

Gdzie założyć bloga?

Jest wiele platform internetowych, na których założyć można bloga. Przeważnie, ich obsługa jest intuicyjna, wiec nikomu nie powinna sprawić większych trudności. Na pewno nie trzeba być informatykiem, aby poradzić sobie z założeniem bloga.

Godną polecenia jest darmowa platforma WordPress. Można tam założyć stronę, która jest niezwykle funkcjonalna. Ponadto, istnieje możliwość zainstalowania różnego rodzaju wtyczek, które w większości również dostępne są całkowicie za darmo.

Wtyczką o której warto wspomnieć jest SEO Yoast. Wtyczka ta pomaga w skutecznym pozycjonowaniu strony. Jest to niezwykle ważne, gdyż pozycjonowanie ma w zasadzie decydujący wpływ na to, czy czytelnicy będą odwiedzać naszego bloga czy też nie. Rzecz jasna im wyższe miejsce w wyszukiwarce, tym lepiej dla strony, dotyczy to zresztą nie tylko blogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here