Neony na zamówienie, czyli najpopularniejsze źródło światła

0
574

Neony to popularne lampy wyładowcze wynalezione i opracowane przez Francuza Georges’a Clauda w 1910 roku.

Jak działa neon?

Gdy przepływa prąd, powstaje zjawisko fluorescencji, czyli atomy pobierają energię i oddają ją w postaci światła. Neon wydziela światło ultrafioletowe, a to trafia na warstwę proszku znanego pod nazwą luminofor. Ten proszek pokrywa rurkę od wewnątrz, która dzięki temu świeci światłem barwnym.

Rodzaje neonów

– szkło transparentne – jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Rurki są przezroczyste po zgaszeniu, zapalone święcą na czerwono;

– transparentne rurki pokryte od wewnątrz luminoforem to drugi rodzaj neonów. Wypełnione są mieszanką gazów takich jak argon z dodatkiem rtęci. Jeśli zależy komuś na intensywnym świetle, to ten rodzaj występuje w szerokiej gamie barw, a po wyłączeniu rurka ma biały kolor.

– rurki barwione w masie to opcja najdroższa, ale zarazem najbardziej estetyczna. W środku rurki jest luminofor, który zwiększa jej jaskrawość świecenia, zachowują też kolor po zgaszeniu. Jest idealny do wnętrz, gdzie neony są dobrze widoczne i pełnią funkcje dekoracyjną.

Jakie kolory może mieć neon?

Gdy w środku jest rtęć neon będzie pomarańczowo- czerwony, jeśli rura z rtęcią będzie żółtozielona – będzie miał barwę zieloną. Gdy w neonie będzie argon przybierze kolor fioletowy, a gdy w środku zastosuje się krypton, neon będzie biały.

Oświetlenie neonowe jest bardzo popularne

Bardzo szybko neony stały się popularnym elementem zewnętrznej reklamy, a to dlatego, że są widoczne także w świetle dziennym.

Bardzo popularne stały się neony na zamówienie, ponieważ stają się modną aranżacją kuchni, salonów i pokoju.

Szkło neonowe jest podatne na wyginanie, więc można z niego zrobić każdy kształt. Pozostają w trendach już od kilku sezonów i nie zanosi się, by traciły cokolwiek ze swojego uroku. Neon na zamówienie idealnie pasuje na betonowej ścianie tak samo jak na luksusowych wnętrzach Glamour. Warto, by wokół neonu była zaprojektowana pusta przestrzeń, gdyż same w sobie są ogromną przykuwającą wzrok dekoracją.

Neony kojarzą się głównie z branżą reklamową, wielkimi bilbordami i ogromnymi kampaniami, jednak stają się coraz bardziej popularne jako oświetlenie w każdym domu. Neony mogą dawać światło lub być tylko elementem dekoracyjnym.

Firma, która zna się na produkcji neonów i ledonów to Happy Island. Tu znaleźć można wszystko czego szuka się w tym temacie. Ledony i neony mogą być wewnętrzne i zewnętrzne, ale każde wyglądają zjawiskowo.

Czym jest Ledon?

Jest to twór z tworzywa i światła ledowego. Można nadać mu każdy kształt oraz dowolny kolor. Ledony podsiadają wiele ciekawych opcji, dzięki którym klienci tak chętnie je wybierają. Doskonale nadają się do tworzenia świetlnych napisów, które pasują do aranżacji dziecięcych pokoi oraz salonów. Cena ledonów i neonów zależy od stopnia skomplikowania i rozmiaru. Nie jest to najdroższa opcja, jeśli chodzi o oświetlenie. Nie jest to wersja luksusowa i są w zasięgu portfela każdego klienta.

Zamawiając neony i ledony warto zgłosić się do profesjonalnych firm, by mieć pewność jakości wykonania i bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here