Zastosowanie wyświetlaczy LCD w przemyśle

W ostatnim czasie można zaobserwować bardzo duży postęp w branży nowoczesnych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Zaawansowany wyświetlacz LCD znalazł szerokie zastosowanie nie tylko w konstrukcji niezawodnych telewizorów, ale również w sektorze przemysłowym. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie wykorzystywane są wyświetlacze LCD i jakie są ich zalety.

Dlaczego wyświetlacze LCD są tak popularne?

Jeżeli chodzi o wyświetlacze przemysłowe, to powinny cechować się one nie tylko dużą żywotnością i odpornością na wilgoć, ale również wysoką jakością wykonania i olbrzymią wytrzymałością temperaturową. Wszystkie te kryteria spełnia oczywiście niezawodny wyświetlacz LCD, dlatego też w dzisiejszych czasach tak wiele firm korzysta z jego dobrodziejstwa.

Wyświetlacze tego typu cenione są także ze względu na niewielką grubość ramki, doskonałe pokrycie widzialnego spektrum barw, wysoką rozdzielczość oraz oszczędność energii, która odgrywa bardzo ważną rolę. Technologia LCD to doskonała propozycja także dla tych osób, które potrzebują niezawodnego ekranu o bardzo nietypowych proporcjach.

Jakie zastosowanie w przemyśle?

Jak wspomniano powyżej wyświetlacz LCD wyróżnia się bardzo wąskimi ramkami naokoło obszaru aktywnego, dzięki czemu doskonale nadaje się do tworzenia bardzo dużych telebimów o wysokiej rozdzielczości. Zestawiając obok siebie kilka wyświetlaczy LCD, można w prosty sposób stworzyć dowolnej wielkości telebim, który jest doskonałym nośnikiem reklamy.

Przemysłowe wyświetlacze są jasne i duże, dzięki czemu można wyświetlać wysokiej jakości obrazy w bardzo szerokiej gamie kolorów. Sporą zaletą wyświetlaczy LED, jest także to, że obraz jest dobrze widoczny również w pełnym słońcu. Nowoczesne modele oparte są na bezwentylatorowym chłodzeniu, dzięki czemu mogą pracować nawet przez kilka lat.

Panele operatorskie

Wyświetlacze LCD wykorzystywane są nie tylko w reklamie. Ich potencjał od wielu lat wykorzystywany jest także w tworzeniu zaawansowanej aplikacji przemysłowych na potrzeby automatyzacji fabryki. Mowa tutaj oczywiście o panelach operatorskich, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zaawansowane panele operatorskie wyposażone są w niezawodne ekrany dotykowe LCD, które charakteryzują się dużą czułością. Wyświetlacze tego typu można sprawnie obsługiwać nawet w dość grubych rękawiczkach.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here