Zakładamy sklep internetowy - wybór oprogramowania

Podczas zakładania własnego sklepu internetowego trzeba podjąć szereg ważnych decyzji. Najistotniejsza wydaje się jednak ta odnośnie oprogramowania. To ono bowiem odpowiada ostatecznie za funkcjonowanie strony, czyli w przypadku sprzedaży internetowej w zasadzie całego sklepu.

Darmowe oprogramowania

Pierwszą grupą oprogramowań są te, które dostępne są całkowicie za darmo. Oczywiście, funkcjonalnością ustępują nieco płatnym oprogramowaniom ,ale również wśród tych darmowych można znaleźć perełki.

Magento

Jest to zdecydowanie jedno z najlepszych darmowych oprogramowań. Przede wszystkim, zważając na to, że za Magento nie trzeba płacić, oferuje on naprawdę bardzo dużą funkcjonalność. Wiele bardzo profesjonalnych, dużych firm decyduje się właśnie na to oprogramowanie, gdyż całkowicie spełnia ono ich oczekiwania. Problemem dla początkujących może być obsługa Magneto, gdyż nie jest w pełni intuicyjna, aczkolwiek po pewnym czasie można się jej nauczyć.

Płatne programy od obsługi sklepów internetowych

Jeśli chodzi o płatne programy, posiadają one zdecydowanie więcej funkcji, niż te darmowe. Tym nie mniej, niektóre z oprogramowań, za które trzeba zapłacić tak naprawdę nie dorównują wielu darmowym oprogramowaniom. Jeśli natomiast chodzi o tej najlepsze, to warto zwrócić uwagę na Click Shop i Shoper.

Click Shop

Główną zaletą oprócz funkcjonalności jest również prostota obsługi tej platformy. Ponadto, zaprojektowano to oprogramowanie tak, aby nie było konieczne spełnianie szeregu uciążliwych formalności przed startem sklepu internetowego. Niewątpliwie ,dla początkującego przedsiębiorcy, który ma wiele na głowie, jest to duże ułatwienie.

Shoper

Jest to dzisiaj zdecydowanie jedno z najczęściej wykorzystywanych oprogramowań. Wynika to prawdopodobnie z tego, że trudno znaleźć inne oprogramowanie, które posiadało by tak dużo funkcji. Shoper oferuje ich bowiem ponad 250. Co więcej, w przeciwieństwie chociażby do wspomnianego wcześniej darmowego Magento, jest to oprogramowanie niezwykle proste w obsłudze.

Więcej opinii na temat oprogramowania dla sklepów internetowych szukaj na www.sklepwinternecie.pl/oprogramowanie-sklepu-internetowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here