Steam Deck Valve

Valve wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów. W odpowiedzi na wydanego Nintendo Switch już w grudniu tego roku planuje wypuścić na rynek nową konsolę własnej marki z myślą o graczach, którzy od bycia przykutym do stanowiska komputerowego preferują grę w zaciszu własnego łóżka. Czy konsola przenośna od Valve podbije serca graczy?

Steam Deck – nowa konsola od Valve

Dla niezorientowanych, na początek trochę teorii i statystyk. Steam Deck to przenośna konsola Valve, która z wyglądu oraz parametrów przypomina wspomnianego wyżej Nintendo Switch – nie wiadomo, czy z podziwu dla konkurencyjnej marki, czy raczej z chęci skradzenia konkurencji rzeszy klientów. Pewne jest, że Steam Deck proponuje rozwiązania naprawiające błędy i niedogodności znane z produktu od Nintendo, a Valve reklamuje swój nadchodzący wytwór jako najpotężniejszy handheld do gier na świecie.

Steam Deck – parametry

Pytanie brzmi: czy przenośna konsola Steam Deck od Valve jest rzeczywiście taka niesamowita? Według zapowiedzi producenta szykuje się najlepszy sprzęt do grania – ma być wydajna, z procesorem czterordzeniowym, z 16 GB pamięci, 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Zasadniczą różnicą w stosunku do sprzętu rywala jest kwestia zamocowania przycisków do sterowania na stałe do obudowy. Czy takie rozwiązanie będzie dobrym pomysłem? Przekonamy się w grudniu, po tym, jak konsola od Valve ujrzy światło dzienne!

Warto przy tym wspomnieć, że gracze przywiązani do komputerowych hitów i tytułów tylko na PC nie będą rozczarowani. Steam Deck, jak mówi sama nazwa konsoli, ma być kompatybilna z biblioteką w serwisie Steam. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do wszystkich najlepszych kąsków ze świata rzeczywistości wirtualnej znanych na laptopach i komputerach stacjonarnych. Dodatkową gratką jest możliwość dokończenia rozpoczętej na PC gry na Steam Deck oraz na odwrót przy pomocy dogodnego systemu zapisu.

Zaciekawieni? Po więcej informacji możecie udać się na stronę internetową lowcygier.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here