Sklep internetowy a magazyn. Czy warto go posiadać?

Wiele osób decyduje się na założenie sklepu internetowego, a nie stacjonarnego, gdyż jest to generalnie dużo tańsze. Często przedsiębiorcy ci nie mają po prostu zbyt dużych funduszy. Dlatego też, starają się oszczędzić na przykład na magazynie, w praktyce często w ogóle go nie posiadając. Czy jednak takie rozwiązanie jest godne polecenia?

Kto pierwszy ten lepszy

Obecnie, w zasadzie we wszystkich gałęziach handlu rywalizacja pomiędzy sklepami internetowymi jest olbrzymia. Dlatego też, trzeba mieć doskonalszą ofertę niż konkurencja, aby klient zdecydował się akurat na zakupy w naszym sklepie. Dlatego też, ważny jest czas dostawy produktu. Jeśli nie posiada się własnego magazynu czas ten znacząco się wydłuża.

Brak produktu w hurtowni

Warto zauważyć, że jest jeszcze inny powód, dla którego raczej warto mieć swój magazyn. Jeśli bowiem sklep internetowy sprzedaje produkt, zanim go nabędzie, może się okazać, że ostatecznie transakcja w ogóle nie dojdzie do skutku. Co bowiem stanie się w przypadku, gdy akurat w hurtowni zabraknie danego produktu?

Własny magazyn – zaleganie produktów

Jak się okazuje, samo założenie magazynu również nie rozwiązuje wszystkich problemów i nie zawsze jest udanym pomysłem. Nie można bowiem dokładnie określić tego, jak duża będzie sprzedaż w danym miesiącu, czy nawet w roku. Dlatego też, mając w magazynie dużo rzeczy może się okazać, że będą tam one zalegały przez dłuższy czas.

Wydaje się, że warto więc trzymać w magazynie tylko te produkty, które od dłuższego czasu sprzedają się najlepiej. Niewątpliwie, na mniej popularne produkty klient będzie skłonny zaczekać nieco dłużej.

Wszystko zależy od branży

Warto też zauważyć, że w niektórych branżach posiadanie magazynu jest ważniejsze niż w innych. Przykładowo, jeśli prowadzi się internetowy sklep z meblami tak naprawdę nie trzeba mieć magazynu lub też nie trzeba trzymać w nim wszystkich produktów. Meble to produkt, na który przecież trzeba przeważnie nieco poczekać nawet wtedy, gdy robi się zakupy w stacjonarnym salonie meblowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here