Serwerowy problem, czyli jaki wybrać, by służył Ci bezawaryjnie

Zakładając stronę internetową prócz domeny i innych formalności musimy załatwić serwer, który będzie nam cały system trzymał w ryzach. Tych na rynku jest kilka rodzajów. Jaki więc wybrać, by nie był, ani drogi ani niepraktyczny? Jakie możliwości daje nam rynek?

Serwer VPS

Serwer VPS to wydajny i godny zaufania wirtualny serwer. Wykorzystuje najwyższej klasy pamięć i dyski twarde. Są tanie, ale nie dają takiej możliwości manewru ustawieniami jak w przypadku serwerów dedykowanych. Istnieje natomiast możliwość reinstalacji, a uproszczony panel zarządzania sprawia, że nie musisz specjalnie głowić się nad jego ustawieniami. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju serwer VPS nie daje gwarancji bezawaryjności i przeciążenia mogą się zdarzyć.

Kolokacja serwera

Kolokacja serwera zapewnia stały dostęp fachowej opieki do Twojej szafy. Dzięki temu klient nie musi wydawać dodatkowych pieniędzy, kiedy w wyjątkowej sytuacji będzie potrzebna szybka interwencja specjalisty. Dzięki temu, że Twój serwer jest w tym samym miejscu, co serwery firmy, pomoc techniczna jest więc tuż obok. Redundantny system klimatyzacji, gwarantowane zasilanie, dzięki agregatom prądotwórczym. Monitoring 24h i fizyczna ochrona serwerów – kolokacja serwera to wszystko nam zapewnia.

Serwer dedykowany

Brak opłat aktywacyjnych, siedem dni okresu próbnego, bezterminowe umowy i wsparcie techniczne 24h – taki jest serwer dedykowany. To superkomputer, który umożliwi Ci dowolną modyfikację, wedle Twoich upodobań, wliczając w to oprogramowanie. Oprócz przestrzeni dyskowej dostajemy także bogatą pamięć RAM. Nie dzielisz go z innymi więc nie musisz martwić się, że jego wydajność będzie spadać. Skonfiguruj, jak chcesz. Możesz wybrać z oferty 144 gotowych konfiguracji dostępnych w 5 minut. Jeżeli nie znajdziesz nic dla siebie, dedykowany serwer Sprint Data Center przygotuje je dla Ciebie.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą firmę czy małe przedsiębiorstwo, posiadanie strony internetowej jest w dzisiejszych czasach koniecznością. To wiąże się z decyzją o wykupieniu serwera. Jeżeli nie wiesz na jaki się zdecydować albo nie masz rozeznania w temacie, zawsze możesz wykorzystać konsultację ze specjalistą. Ten z pewnością doradzi Ci w wyborze serwera, opowie o jego działaniu i podpowie, który pakiet będzie najlepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here