Reklama sklepu internetowego na portalu społecznościowym - facebook

Niewątpliwie, metody reklamowania sklepów stale się zmieniają. Dotyczy to nie tylko zwykłych sklepów, ale również, a może i przede wszystkim tych prowadzących działalność w internecie.

Era facebooka

Od kilku lat niemożliwe wydaje się prowadzenie udanej kampanii reklamowej bez facebooka. Portale społecznościowe odgrywają dziś w reklamie niesamowicie dużą rolę. Dlatego też, każdy sklep powinien posiadać swój fanpage na facebooku.

Fanpage – do czego jest potrzebny?

Niewątpliwie, fanpage przydaje się z wielu względów. Przede wszystkim, w łatwy sposób można dzięki niemu dotrzeć do odbiorców ze swoją ofertą. Przede wszystkim, prowadzenie strony na facebooku nic nie kosztuje. Dlatego, jest to po prostu darmowa reklama. Jednakże, co należy zamieszczać na fanpagu, ażeby był on pomocny?

Aktualności i rabaty

Generalnie, fanpage daje tym lepsze efekty, im więcej osób go polubi. Ważne są także polubienia i udostępniane konkretnych postów. Dzięki temu, że osoba obserwująca fanpage sklepu polubi jakiś post widzą go wszyscy jej znajomi. Bardzo prawdopodobne, że przynajmniej niewielka część z nich zainteresuje się potem i trafi na stronę sklepu. Dlatego też, trzeba na stronie na facebooku umieszczać takie posty, które skłaniają do kliknięcia przycisku „lubię to”.

Wydaje się, że najlepiej po prostu organizować konkursy i rozdawać kupony rabatowe. Dobrym i często spotykanym pomysłem jest organizowanie na facebooku konkursów, które polegają na tym, iż nagradzani są wybrani użytkownicy spośród tych, którzy udostępnią bądź też przynajmniej polubią dany post. Można również oferować rabaty na zakupy w sklepie za samo jedynie polubienie strony fanpagu.

Płatna reklama facebookowa

Oczywiście, reklama na facebooku to nie tylko prowadzenie fanpaga. wydaje się, że przynajmniej od czasu do czasu warto zainwestować w płatną reklamę na tym portalu społecznościowym. Kampania, którą można wykupić na facebooku polega na tym, że użytkowniko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here