Regulamin sklepu internetowego

Niewątpliwie, zakładka z regulaminem jest bardzo ważną częścią strony każdego sklepu internetowego. Służy ona uregulowaniu wszelkich kwestii prawnych jak dostarczeniu klientom odpowiedniej dawki informacji na temat działalności sklepu.

Skąd wziąć regulamin?

Niewątpliwie, jeśli zakłada się pierwszy sklep internetowy nie bardzo wiadomo, ska właściwie wziąć dobry regulamin. Generalnie, są dwa możliwe rozwiązania. Pierwszy z nich, to zamówienie dopasowanego do potrzeb naszego sklepu regulaminu. Drugi natomiast to skorzystanie ze wzoru regulaminu.

Jeśli chodzi o gotowy regulamin napisany według wzoru to ma on szereg wad i zalet. Niewątpliwie, przeważnie napisany jest w zgodzie z panującymi wymaganiami prawnymi. Z drugiej jednak strony, nie jest on zupełnie dopasowany do konkretnego sklepu. Chodzi o to, że nie dostarcza on wystarczającej ilości informacji o sklepie, a jedynie przytacza suche akty prawne. Takie regulaminy są więc po prostu mało przystępne dla większości klientów, którzy nie są zbytnio biegli w kwestiach prawnych. Co więcej, często po przeczytaniu całego regulaminu wciąż mają wiele pytań odnośnie działalności sklepu.

Regulamin dopasowany do potrzeb

Niewątpliwie, zamówienie regulaminu dopasowanego do danego sklepu również ma wiele zalet. Jeśli piszą go profesjonaliści to można być spokojnym o to, że znajdą się w nich odnośniki do wszystkich wymaganych przepisów. Wydaje się, że aby być jeszcze spokojniejszym warto poświęcić nieco więcej uwagi i czasu na poszukiwanie wykonawców regulaminu.

Nieocenioną zaletą tego typu regulaminów jest natomiast ich oryginalność i dopasowanie do sklepu. Rzecz w tym, że odnoszą się one nie tylko do przepisów, ale również do konkretnej działalności sklepu. Dlatego też, przeważnie w regulaminie ego typu klient znajdzie odpowiedzi na wszystkie dręczące go pytania dotyczące działalności sklepu.

Rzecz jasna, regulamin dopasowany jest zdecydowanie droższy od gotowego wzoru. Tym niemniej, z wyboru regulaminu dopasowanego wynika szereg korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here