Radca prawny – sprawy rodzinne?

Pomimo tego, że większości z nas wydaje się, że sprawy rodzinne powinny pozostać wyłącznie w gestii samych zainteresowanych, to w przypadku sporów rodzinnych – o dzieci, alimenty, czy też sporów między małżonkami o dalsze pożycie małżeńskie – nie warto pozostawiać wszystkiego bez odpowiedniego nadzoru. Gdzie szukać pomocy i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że na polskim rynku usług prawnych mamy różnorodna podmioty wyspecjalizowane w udzielaniu pomocy prawnej. Są to nie tylko adwokaci i radcowie prawni, ale również liczne spółki zakładane przez adeptów prawa, np. osoby, które skończyły tylko studia prawnicze. Warto uświadomić sobie jednak, że tylko te dwie pierwsze grupy dają nam nie tylko gwarancję rzetelności udzielanych porad prawnych ze względu na doświadczenie, edukację i odpowiedni tytuł zawodowy, ale również na możliwość faktycznego reprezentowania naszych interesów w sądach i przed stosownymi instytucjami.

Radca prawny – ile kosztują usługi prawne?

Z jakim wydatkiem musimy się liczyć chcąc skorzystać z usług radcy prawnego? Wbrew pozorom nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy tutaj od zakresu usługi oraz stopnia jej skomplikowania. Można jednak z powodzeniem przyjąć, że w przypadku samej porady prawnej i oceny sytuacji pod względem prawnym trzeba liczyć się z wydatkiem w kwocie przynajmniej 250,-zł. W przypadku zlecenia prowadzenia sprawy o rozwód czy też o alimenty na dzieci, wydatek będzie jednak znacznie większy.

Czy warto korzystać z usług profesjonalistów?

W Polsce niestety nie mamy powszechnej akceptacji dla rynku usług prawniczych. Wielu z nas uważa, że bazując na poradach z Internetu jest w stanie właściwie poprowadzić swoje sprawy prawne – również przed Sądem, a do radcy prawnego przychodzą dopiero wtedy, kiedy Sąd wydał wyrok. Najczęściej jest już wtedy za późno, żeby odwrócić sytuację, nawet pomimo bezsprzecznych dowodów.Podsumowując, radca prawny jest po to, aby pomóc nam w trudnych chwilach i właściwie poprowadzić nasze interesy. Warto pamiętać, że skutki źle poprowadzonej sprawy sądowej z zakresu prawa rodzinnego – np. rozwód czy alimenty na dzieci – możemy odczuwać nawet przez kilkanaście kolejnych lat! Czy zatem koszty usług radcy prawnego rzeczywiście będą wydawały się aż tak duże, że będą stanowiły barierę nie do przeskoczenia?

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here