Przełączniki sieciowe firmy Cisco

0
2389

Wraz z rozwojem technologii rosną wymagania użytkowników względem sieci. Aby ułatwić zarządzanie siecią i umożliwić pełnowartościowe wykorzystanie jej elementów, należy umiejętnie tę sieć zaprojektować. Niezbędnym narzędziem są odpowiednie przełączniki sieciowe. Przełączniki sieciowe Cisco to rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo i prostotę zarządzania. Umożliwi sprawne działanie sieci, a także jej wysoką odporność i wirtualizację. Przełączniki Cisco to urządzenia, które stale się przystosowują. Związane jest to z zamiarem producenta — być dostosowanym do najnowszych technologii. Switche mają gwarantować ochronę w centrach danych, sieciach szkieletowych i brzegu sieci.

Zalety przełączników firmy Cisco

Przełączniki sieciowe Cisco wyróżniają się na tle innych switchy między innymi możliwością zarządzania w chmurze, technologią Multigigabit, automatyzacją sieci WAN, WLAN i bezprzewodowej, obsługą dużego spektrum narzędzi open-source.

Producent Cisco oferuje szerokie opcje wdrażania — tryb tradycyjny, zarządzany w chmurze lub pełnej kontroli struktury. Proponuje również szeroki wachlarz funkcji, skal, prędkości portów i rodzajów interfejsów od 1G do 100G.

Różne rodzaje przełączników sieci LAN firmy Cisco, w tym modułowe, rdzeniowe, dystrybucyjne, zostały stworzone z myślą o sieciach intuicyjnych. Czytelne pakiety subskrypcji dają możliwość korzystania z Cisco DNA w zakresie automatyzacji, która opiera się na bezpiecznej łączności, krytycznej analizie, a także na niezawodnym działaniu sieci. 

Założeniem producenta było zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa sieci. Przełączniki Cisco sprzyjają także rozwojowi sieci w zgodzie ze zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorstwa.

Switche Cisco — rodzaje i możliwości

Firma Cisco oferuje duży wybór przełączników: przełączniki przemysłowe Industrial Ethernet Switches; przełączniki do centrów danych Cisco Nexus; przełączniki kompaktowe Cisco Catalyst; switche dla małych i średnich firm Cisco Small Business.

Przełączniki Industrial Ethernet cechują się łatwością użytkowania, innowacyjnymi funkcjami oraz zwiększeniem bezpieczeństwa. Jedna platforma daje nam wszechstronny pakiet funkcji sieciowych centrów danych. Ponadto, przełączniki te gwarantują wydajność, agregację, a także gęstość dla rdzenia. Ich konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby były one odporne na wstrząsy, wibracje i przepięcia. 

Cisco Small Business to switche, które w związku z łatwością w użytkowaniu, pozwalają zwiększyć wydajność i produktywność. Mają także istotny wpływ na poprawę długości cyklu życia urządzenia. Aby rozpocząć pracę z tymi przełącznikami, nie jest wymagana skomplikowana konfiguracja. Co więcej, switche te umożliwiają zminimalizowanie kosztów obsługi oraz pomocy technicznej.

Przełączniki kompaktowe Cisco Catalyst posiadają szereg zalet, które ułatwiają pracę z siecią. Są bardzo bezpieczne i w pełni elastyczne. Switche te są łatwe w instalacji, a także pozwalają uruchomić sieć LAN wraz z uproszczonym systemem obsługi.

Cisco Catalyst

Cisco Catalyst

Cisco Catalyst dla warstwy dystrybucyjnej to kompleksowy pakiet usług sieciowych. Pozwala zwiększyć skalę, a jednocześnie obniżyć całkowite koszty posiadania. Przełączniki Cisco Catalyst cieszą się niezawodnością, a także pozwalają zaoszczędzić energię. Technologia EnergyWise pomaga użytkownikom zarządzać i kontrolować zużycie energii sieci oraz urządzeń, które są do niej podłączone. Owocuje to obniżeniem kosztów zużycia energii elektrycznej.

Oferta sklepu thomas it obejmuje różne serie przełączników Cisco Catalyst:

  • Catalyst 6500 oferuje magistralę o szybkości 256 Gbps i wydajność przełączania 150 Mpps;
  • Catalyst 3560 są rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, które chcą zredukować koszty utrzymania sieci. Posiadają Fast Ether Channel i Giga Ethernet Channel, które umożliwiają grupowanie do 8 fizycznych interfejsów;
  • Catalyst 2960 i 3560 znajdą zastosowanie w małych biurach z ograniczoną infrastrukturą. Ich mała obudowa daje możliwość montażu w dowolnym miejscu (np. pod biurkiem). Pozwala to zredukować koszty okablowania. Te modele są również bardzo ciche, gdyż nie mają wentylatora.

Przełączniki sieciowe mają istotny wpływ na jakość i płynność działania sieci, dlatego warto nabyć urządzenie, które zagwarantuje sprawną pracę. W ofercie sklepu Thomas It znajdą Państwo switche firmy Cisco, które znajdą zastosowania w różnych przedsiębiorstwach. Zachęcamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w sklepie, a także kontaktowania się z naszymi doradcami. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań, eksperci Thomas It pomogą Państwu wybrać odpowiedni rodzaj przełącznika. Zapraszamy do współpracy!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here