Underwriter

Czy kiedykolwiek myślałeś o pracy w agencji ubezpieczeniowej? Zdania na ten temat mogą być podzielone. Jako underwriter do twoich obowiązków należałaby ocena ryzyka, jakie niesie za sobą udzielenie ubezpieczenia klientowi. Na podstawie twojej analizy dokonania jest następnie korekta oferty. W jaki sposób dostać się do pracy na takie stanowisko? Jakie wymogi formalne powinien mieć przyszły underwiter? Kiedy możesz aplikować na takie stanowisko pracy? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/underwriter-i-praca-z-ocenianiem-ryzyka-zostan-underwriterem/

Formalne wymogi underwritera

Tak naprawdę nie ma żadnych ustawowych wymogów dotyczących wykonywania takiej pracy. Dodatkowo nie jest to zawód reglamentowany, ani w żaden sposób nie wymaga posiadania licencji czy zezwoleń. Nie oznacza to jednak, że każdy może podjąć się pracy na takim stanowisku. Nie jest to zajęcie dla każdego. Przed nami zostają postawione pewne wymagania. Dotyczą one zarówno wykształcenia doświadczenia jak i pewnych perspektyw zawodowych.

Wykształcenie zawodowe underwritera

Nie ma żadnych studiów kierunkowych, które przygotują nas do pracy na takim stanowisku. Dość dobre podglebie stanowiły studia dotyczące finansów i rachunkowości czy bankowości. Formalnie swoją karierę zawodową możemy Opierać na już rozpoczętych studiach. Oczywiście nie od razu zostaniemy poproszeni o negocjacjach z największym klientem czy ocenie ryzyka nowych ofert agencji ubezpieczeniowej. Wszystko jednak przyjdzie z czasem, a my będziemy mogli piąć się po drabinie do swojej kariery.

Szczebel w karierze underwritra

A takie stanowisko pracy nie możemy aplikować, jeżeli dotychczasowe miejsce pracy nie jest dla nas satysfakcjonujące. Dotyczy co to między innymi analityka kredytowego, który również sytuuje się wysoko na liście potencjalnych kandydatów podczas rekrutacji. Jeżeli jesteśmy dobrze i pojawia się wolny szczebel na drabinie firmowej, to zawsze możemy pomyśleć o awansie. Manager produktu brzmi całkiem nieźle. Wówczas inni underwriterzy pracują dla nas, dostarczając nam analiz. Naszym zadaniem będzie określenie o zdobytą wiedzę potencjalnego ryzyka oraz prawdopodobieństwa, a także kierowanie oferty ubezpieczeniowej całej firmy. Dodatkowo jako osoba doświadczona, możemy szukać pracy w firmach brokerskich.

Zobacz też: http://www.4core.pl/jak-zostac-aktuariuszem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here