Polskie firmy oferują usługi nearshore IT

Szybko postępująca informatyzacja współczesnej rzeczywistości powoduje, że dziś każda chcąca się liczyć na rynku firma musi korzystać z najlepszych rozwiązań, jakie oferuje rynek. Zinformatyzowany świat to z jednej strony wyzwanie, ale z drugiej możliwość korzystania z najlepszych ludzi, usług i produktów, niezależnie od tego, gdzie i w jakiej branży się działa.

Nearshoring jako forma outsourcingu

Dziś niemal każdą usługę czy wykonanie produktu można zlecić wybranej firmie z dowolnego zakątka świata. Szczególnie dotyczy to branży IT. Nie ma w tym nic dziwnego, gdy pewne zadania dla zleceniodawcy wykonuje firma z innego kontynentu. Takie rozwiązanie, choć przyczynia się do redukcji kosztów, nie zawsze jest w ostatecznym rozrachunku korzystne dla zleceniodawcy. Atutem jest cena, ale nie zawsze idzie z nią w parze jakość czy płynna współpraca. Zauważa się więc inny trend, a mianowicie tzw. nearshoring, czyli zlecanie usług do podmiotów w innych krajach, ale zlokalizowanych już nieco bliżej, a nawet po sąsiedzku. Usługi nearshore IT są atrakcyjne z co najmniej kilku powodów i dzięki temu stają się coraz popularniejsze. Również polskie firmy je oferują i coraz więcej zagranicznych firm wybiera tworzenie oprogramowania w Polsce. Wśród nich dominują klienci z Europy Zachodniej.

Nearshore software i zalety tej usługi

Zlecenie wykonania usługi, a tym bardziej wynajęcie ludzi do wykonywania zleceń, jest dużo łatwiejsze, gdy usługobiorca jest zlokalizowany w bliższej odległości. Odpada wiele niedogodności, a ważny atut, jakim jest atrakcyjna cena, jest wciąż osiągalny. Wybranie do realizacji projektu firmy oferującej usługi nearshore IT skutkuje kilkoma pozytywami, do jakich należy zaliczyć szybkość jej wykonania, większa jakość wykonanych usług i zleceń oraz oczywiście niskie koszty. Odpada też często taka przeszkoda jak bariera kulturowa. Nie bez znaczenia są też strefy czasowe, a konkretnie brak różnic czasowych w tym przypadku.

Tworzenie oprogramowania w Polsce – usługa atrakcyjna dla klientów

W Polsce działa coraz więcej firm oferujących usługi typu nearshore IT i pokrewne. Nasz kraj ma kilka poważnych atutów, dzięki czemu firmy takie przyciągają klientów, głownie z Zachodu. Atutem polskich firm oferujących usługę nearshore software to atrakcyjna lokalizacja na mapie Europy, bliskość państw zachodnich, wysokiej jakości informatycy, którzy znają nie tylko potrzebne języki oprogramowania, ale też oferują dobrą znajomość języków obcych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.nearshore-it.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here