czy pluszak to odpowiednia zabawka dla dziecka?

Pluszaki są to klasyczne misie, które znajdziemy w pokoju każdego malucha. Uwielbiane są przez dzieci w każdym wieku. Pluszaki nie służą wyłącznie do zabawy, czy ozdobienia pokoju dziecięcego, pełnią również funkcję przytulanki, z którą śpią dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego pluszaka dla swojej pociechy?  

Jakiego pluszaka wybrać?

Pluszaki w sklepach występują w różnych wersjach. Zwykle są to pluszaki w kształcie zwierzaka. Większość dzieci ma swoją ulubioną postać bajkową. Dlatego firmy produkujące zabawki, wzięły to pod uwagę i na rynku możemy kupić pluszaka w formie ulubionej postaci bajkowej.

Jeżeli szukamy pluszaka, który ma towarzyszyć naszemu dziecku podczas snu, najlepszym wyborem jest klasyczny pluszak, do maluch może swobodnie się przytulić. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup misia w większym rozmiarze. Na takiego pluszaka dziecko może się położyć i zasnąć.

Pluszaki misie dla dzieci

Pluszaki do spania dla niemowląt

Jeżeli mamy w domu niemowlę i szukamy pluszaka do spania dla niego, najlepiej szukać misia, który jest na baterię. Czemu? z reguły pluszaki na baterię, oprócz przytulania mogą również służyć do uspokajania dziecka, na przykład przed snem.

Taki pluszak wydaje odpowiednie dźwięki, dzięki którym maluch zasypia w mgnieniu oka. Zazwyczaj są to dźwięki, które kojarzą się dziecku z okresem spędzonym w mamy brzuchu. Na rynku znajdziemy nawet takie misie, które reagują na płacz dziecka i od razu zaczynają grać melodię, żeby je uspokoić.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze pluszaka do spania dla dziecka?

Jeżeli kupujemy pluszaka dla młodszego dziecka, zwróćmy uwagę czy nie posiada on żadnych małych i ostrych elementów, które dziecko może oberwać i połknąć lub którym może się udławić. 

Misie do spania powinny być regularnie prane przez rodziców. Jeżeli zdecydujemy się na pluszaka na baterię, opcja wyprania jest niemożliwa, dlatego należy mieć to na uwadze. Dobrym rozwiązaniem jest zakup dziecku pluszaka, który przedstawia ulubioną postać z bajki lub kreskówki. Wtedy maluch będzie sięgał chętnie po taką zabawkę. 

Przeczytaj też: http://www.czyzyny.pl/katarynki-i-pozytywki-dla-dzieci-czy-warto-kupic-zabawki-muzyczne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here