Internet bez Youtube? Kiedy to było? Od czasu, kiedy się pojawiło, zostało docenione przez setki tysięcy, wręcz miliony użytkowników na całym świecie. Filmiki stały się wręcz kultowym sposobem dzielenia się ulubionymi filmami, bajkami, piosenkami, hobby, ciekawostkami i wieloma innymi różnymi materiałami.

Jak skorzystać z tych zasobów?

Podstawowym sposobem korzystania z Youtube jest oczywiście oglądanie zamieszczonych tam filmików online. Jednak od czasu do czasu można trafić na materiał, który przeznaczony jest raczej bardziej do słuchania, niż do oglądania. Są to np. audiobooki i piosenki. Na Youtube jest takich materiałów dość sporo. Np. ktoś udostępnią ulubioną piosenkę, ale bez teledysku, a zamiast niego muzyce towarzyszą zmieniające się zdjęcia, zupełnie z sama piosenką niezwiązane. Podobnie jest z audiobookami. Jeśli taki plik kogoś zainteresuje, warto pomyśleć o rozwiązaniu umożliwiającym archiwizację samego audio takiego materiału na własnym komputerze do celów wyłącznie prywatnych.

Jak to zrobić?

Istnieje coś takiego, jak konwerter mp3 z Youtube. Oznacza to, że jest możliwe zapisanie samej ścieżki dźwiękowej danego pliku opublikowanego na Youtube, w formacie mp3 na własnym komputerze. Format mp3 jest obsługiwany przez telefony komórkowe, wiele odtwarzaczy muzyki z płyt CD oraz przez popularne odtwarzacze mp3 i mp4.

Konwerter mp3 z Youtube może występować w formie programu, który należy zainstalować na komputerze, ale tez jako usługa online, chociażby na takiej stronie: https://mp3youtube.pl

A jak to działa?

Działanie takiego konwertera jest zawsze podobne i łatwe. Wystarczy skopiować adres podstrony Youtube, gdzie opublikowano interesujący użytkownika plik do specjalnej ramki na stronie konwertera. Rozpoczęcie akcji konwertowania rozpoczyna się po kliknięciu w przycisk oznaczony odpowiednim napisem, np. „konwertuj”, „OK”, „przekonwertuj”, itp. W efekcie zostaje zainicjowany proces przetwarzania pliku, który – już w formacie mp3 – zostaje zapisany na dysku komputera.

Co dalej?

Teraz można przesłuchiwać ten plik albo na komputerze, albo na telefonie, albo na odtwarzaczu mp3 – zgodnie z upodobaniami użytkownika. Ważne, aby służył on tylko tej osobie, która poddała go konwertowaniu. Nie jest wskazane udostępnianie go osobom trzecim.

Zważywszy, że samo Youtube , ale i konwertery mp3 z Youtube są dostępne w tak samo prosty sposób dla  każdego użytkownika Internetu, można śmiało powiedzieć, że każdy z nich może sam poddać konwersji interesujące go pliki. Jest to zadanie bardzo proste do zrealizowania; nie wymaga ono żadnej fachowej wiedzy, a jedynie sprawnego posługiwania się myszką komputerową i klawiaturą. A – jak wiadomo – to podstawy obsługi komputera. Tego każdy użytkownik uczy się w pierwszej kolejności.

Internet umożliwia wszystkim łatwy dostęp do wiedzy i różnego rodzaju materiałów. Czy ktoś dzisiaj wyobraża sobie życie bez tego medium? Ono wciąż się rozwija i umożliwia coraz łatwiejszy dostęp do wielu różnych rzeczy, ludzi i wiedzy. Dlaczego z tego nie skorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here