Tworzenie bezpiecznych haseł, które uniemożliwiłyby włamanie się na indywidualne konto konkretnego użytkownika nie jest prostą sprawą. Jeszcze trudniejsze okazuje się zapamiętanie skomplikowanych ciągów znaków, które nie mają żadnego znaczenia. W takie sytuacji pomocny okazuje się generator haseł pełniący jednocześnie funkcję menedżera haseł.

Większość ludzi samodzielnie tworzy hasła, które mają stanowić blokadę przed dostaniem się na konto niepowołanym osobom, ale zdecydowanie za mało internautów stara się, aby to hasło było rzeczywistym zabezpieczeniem. Co kilka miesięcy słychać o działaniach hakerów, którzy wykradają hasła albo, co gorsza, przejmują niektóre konta. Pół biedy, kiedy chodzi o jakiś profil na portalu społecznościowym, choć i w tym przypadku może wyniknąć sporo problemów. Gorzej, jeżeli zostanie złamane hasło dostępu na konto bankowe.

Bezpieczne hasła powinny mieć minimum 8 znaków, ale nie są polecane żadne słowa, które można znaleźć w słowniku bądź popularne zestawienia liter typu qwerty czy też asdfg. Z kolei niektórzy internauci wymyślają nawet skomplikowane hasła, ale mają kłopot z ich zapamiętaniem. Później dochodzi do takich sytuacji, jak ostatnio z pewnym Walijczykiem, który nie pamięta hasła do swojego konta z kryptowalutą. Teoretycznie jest bogaty, a w praktyce brak hasła uniemożliwia mu skorzystanie ze swoich zasobów.

Generator haseł dostępny jako aplikacja na stronie https://haslowygaslo.pl/ nie tylko umożliwi stworzenie bezpiecznego hasła, ale także jest menedżerem haseł, więc w krótkim czasie można bezproblemowo hasło odtworzyć, bez konieczności jego zapisywania na komputerze. Generator działa również jako rozszerzenie Chrome (do pobrania: https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here