Jak reklamować sklep internetowy?

Oklepane już hasło, że reklama jest dźwignią handlu zdaje się być niezwykle prawdziwe. W dzisiejszych czasach natomiast, zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych, zdecydowanie najistotniejsza zdaje się być reklama w internecie.

PPC – opłata za kliknięcia

Jedną z najpopularniejszych form reklamy w internecie jest tak zwane PPC czyli z angielskiego Pay Per Click. Reklama ta jest o tyle opłacalna, że należy zapłacić tylko za tę reklamę, w którą kliknął potencjalny klient. Dlatego też, płaci się tylko za te reklamy, które są skuteczne, czyli za te, które doprowadziły do wejścia klienta na stronę sklepu.

Usługę PPC oferuje między innymi AdWords. Jest to usługa, dzięki której baner reklamowy z linkiem do strony sklepu wyświetla się na różnych stronach w internecie. Zaletą tego typu reklamy jest jej mocne zindywidualizowanie. Rzecz w tym, że reklamy pojawiają się tylko u ludzi, którzy ze względu na historię przeglądania stron prawdopodobnie będą zainteresowani daną reklamą.

Reklama przez email

Jak się okazuje, świetnym sposobem na uzupełnienie reklamy PPC jest email marketing. Polega on po prostu na wysyłaniu na różne adresy mailowe swojej oferty przez sklepy. Jednakże, aby email marketing był możliwy trzeba posiadać bazę adresów pocztowych. Najczęściej, sklepy korzystają po prostu z adresów osób, które już w przeszłości korzystały z ich oferty. Dlatego właśnie, podczas zakupów większość sklepów internetowych prosi klientów o podanie adresu email.

Reklama w social media

Wydaje się, że żaden sklep internetowy, ani właściwie w ogóle żaden biznes nie może dziś sprawnie funkcjonować bez kont na portalach społecznościowych. Jest to niewątpliwie najprostszy sposób na dotarcie do klientów. Wydaje się, że warto do prowadzenia konta na portalu społecznościowym zatrudnić fachowca, który ma w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie.

Wydaje się, że skuteczna reklama przede wszystkim wymaga dobrego planu marketingowego. Ponadto, warto pamiętać o tym, że najlepsze efekty przynosi łączenie różnych metod reklamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here