wtorek, styczeń 25, 2022

Jak sprzedawać na Allegro?

0
Jak sprzedawać na Allegro

Allegro to bez wątpienia jeden z popularniejszych, znany większości, kanał sprzedaży, można rzec – król polskiego e-commerce. Każdy, kto chce zaistnieć w biznesie online, musi tu być, lecz sama obecność może nie wystarczy, bo najważniejsze to wiedzieć jak skutecznie sprzedawać na Allegro. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Tylko konto firmowe

Początek przygody z Allegro wydaje się prosty – wystarczy założyć konto. Być może już je mamy, lecz czy to konto firmowe, czy prywatne? Jeśli myślimy o poważnej sprzedaży, postawmy na to pierwsze, bo nie tylko wzbudza ono większe zaufanie wśród kupujących, ale jednocześnie wygląda bardziej profesjonalnie. Co więcej, zapewnia ono więcej korzyści, między innymi dostęp do różnych rozwiązań, które są zarezerwowane tylko dla sprzedawców. Posiadanie konta firmowego to podstawa.

Żeby zwiększyć swoje szanse na dotarcie do klientów, warto zresztą założyć kilka kont na Allegro! Tak, to w pełni legalne i akceptowalne przez serwis. A skoro tak, to czemu nie zwiększyć swojego zasięgu w tym kanale e-commerce, co ma szczególnie znaczenie, gdy sprzedajemy produkty w wielu kategoriach.

Polityka cenowa – ustalajmy ją mądrze

Wiadomo, w każdej sprzedaży, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej, kluczowym czynnikiem jest cena. Żeby firma dobrze funkcjonowała, musi na siebie zarabiać, lecz w tym wszystkim musi istnieć przemyślana strategia cenowa, uwzględniająca działania promocyjne, które mają ogromne znaczenie w kontekście zdobywania i utrzymywania klientów.

Tytuły aukcji – dlaczego są tak ważne?

Nie od dziś wiadomo, że słowa potrafią zdziałać cuda. Świadomi sprzedawcy wiedzą o tym doskonale, starając się tworzyć przemyślane tytuły aukcji. Muszą być wyjątkowy, ale i skuteczne, taki, które wyróżnią ofertę na tle konkurencji. Nie mogą być jednocześnie sztuką dla sztuki, gdyż co równie ważne – tytuły powinny dostarczać informacji na temat produktu.

Są różne metody na to, jak zachęcać tytułem. Można na przykład stworzyć krótszą, niż konkurencyjne firmy, nazwę aukcji, nie zapominając jednak przy tym, aby zmieścić w niej słowa kluczowe, jakie są wpisywane przez internautów do wyszukiwarki. W przeciwnym razie nie mają szans go znaleźć, nawet gdybyśmy stworzyli najbardziej wybitny tytuł.

Treść rządzi

Ale nie tylko tytuły są ważne, bo z równą mocą trzeba zadbać o unikalne opisy produktów, które przecież powinny zachęcać do zakupu – informować o produkcie, ale żeby były skuteczne, muszą być napisane językiem korzyści. Najgorsze co możemy zrobić to skopiować je z innych stron! Pamiętajmy przede wszystkim, że opisy służą temu, by klienci bez trudu poznali najważniejsze cechy produktu. Musimy im to umożliwić, w przeciwnym razie mogą się zniechęcić i zrobić zakupy gdzie indziej.

Zadbajmy o jakościowe zdjęcia

Równie istotne są oryginalne zdjęcia, bo choć opisy mogą przykuć uwagę, to nic nie zachęca tak jak obraz. Jak mawia znane powiedzenie – “kupuje się oczami”, dlatego trzeba zadbać o jak najlepsze zdjęcia oferowanych produktów. Ale nie tylko liczy się ich jakość, powinniśmy też pomyśleć jak je oryginalnie wyeksponować, by wyróżnić się na tle konkurencji.

Już wiemy, jak sprzedawać na Allegro (https://www.idosell.com/pl/baza-wiedzy/sprzedaz-w-wielu-miejscach-multichannel-/sprzedaz-w-marketplaces/jak-sprzedawac-wiecej-na-allegro/), ale nigdy nie ustajemy w wysiłkach, by polepszyć jakość prezentowanej oferty. Handel internetowy to nieustanna nauka i walka z ogromną konkurencją, dobrze więc wiedzieć, co działa i przynosi wymierne rezultaty.

 

Jak poprawnie zagospodarować pomieszczenie?

0
Jak poprawnie zagospodarować pomieszczenie

Wiele osób nie zastanawia się dłużej niż powinno przy zakupie konkretnego stołu, czy półki. Czasem po piętach zabieganych osób depcze czas, gdzie najczęściej kupują elementy ze sklejki do finezyjnie zdobionej piwniczki, czy też do barku – A dopiero po pewnym czasie oko spostrzeże, że dekoracja kompletnie mija się z zamierzonym celem. Więc jak podjąć dobrą decyzję i nie żałować jej na przyszłość? Jak przede wszystkim nie wydać na marne pieniędzy i być w stanie cieszyć się zakupem przez długie lata, które będą radować oko?Przede wszystkim pomieszczenie – Jeśli jest to salon, wiadomym faktem jest, że musi być wypełniony solidną konstrukcją.

Dobrym pomysłem do zagospodarowania miejsca w którym głównie będą przebywać goście jest stół – potężna dębina wylana żywicą epoksydową nie powstydzi się żadnej wyobraźni, zwłaszcza, jeśli ulokowana jest w miejscu, gdzie zlewają się kolory pomniejszych rzeczy takich jak drewniane, brązowe krzesełka.Jeśli natomiast chodzi o jadalnię, należy zadbać o komfort spożywania posiłku i o poczucie porządnej rzeczy.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak barwy, zapach i meble wpływają na dobre samopoczucie. Jeśli kuchnia ma nie tylko sprawiać wrażenie pięknie zagospodarowanego pomieszczenia, ale przede wszystkim spisywać się w swojej ważnej roli – gospodarz musi zadbać o to, by wszystko do siebie pasowało – zamawiając biały komplet kuchenny, na którym będzie już blat i pomniejsze szufladki na sztućce, czy talerze, należy mieć na uwadze, że cały komplet jest jednego koloru. Dlatego też stół i krzesła znajdujące się z takim kompletem muszą być dopasowane względem barwy i albo będzie dobrze wyglądać z tym samym kolorem, albo można poeksperymentować i wybrać coś ciemniejszego, lub jasnego.

Czasami będą potrzebne rzeczy z tańszego materiału, które muszą chwilowo zastąpić dany mebel, albo też przysłużyć się jako regał na narzędzia w warsztacie – dlatego nie zaleca się inwestycji w pięknie zdobione szafy z szufladami z najlepszym drewnem i wzorami, a zwyczajna sklejka, która ma po prostu sprostać swojemu założeniu w pomieszczeniu roboczym i wytrzymywać słabsze obciążenie urządzeń które ma na sobie. Chyba, że jest się nie lada majsterkowiczem i znanym fachowcem który żywo pracuje na co dzień w jednym miejscu – wtedy i zwykły blat ze sklejki może okazać się zbyt słaby.

Właśnie dlatego najlepszą propozycją byłby już nieco droższe, stalowe konstrukcje które mogą wytrzymać zatrważającą ilość kilogramów na sobie, a nawet i tonę. Takie stoły warsztatowe posiadają wielką ilość półek, z osobnymi możliwościami obciążeniowymi (nawet do 40kg), a nawet i posiadają zamek centralny, dzięki któremu każdy poczuje się bezpiecznie kładąc się spać po pracy i zostawiając wszystko na jednym miejscu – a stalowa podstawa zagwarantuje fakt, że nic się nie zawali, sprawiając wrażenie, że jest naprawdę dobrą konstrukcją wartą zaufania konsumenta. Istnieją niezliczone możliwości wyboru mebli do każdego z pomieszczeń, jedyne, co należy mieć na uwadze to poczucie estetyki, czy wszystko z sobą współgra, czy też jest na pewno praktyczne. Zpraszamy na stronę https://topeshop.pl/ – posiadamy duży asortyment mebli do domu i biura.

Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

0
hosting z certyfikatem SSL

Osoby, która są zainteresowane tym, aby przeglądanie różnych stron było bezpieczne, powinny zdecydować się na hosting z certyfikatem SSL. Można mieć wtedy całkowitą pewność, że określona domena będzie nie tylko wiarygodna, ale również godna zaufania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że certyfikat SSL zarówno szyfruje połączenia, jak i gwarantuje poufność danych osobowych. Jak wiadomo, wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie w przypadku stron, na których dokonywane są płatności elektroniczne.

Czym dokładnie jest hosting SSL?

Warto wiedzieć, że certyfikat SSL jest w najprostszym możliwym ujęciu narzędziem przeznaczonym do autoryzowania, a także weryfikowania autentyczności poszczególnych elementów, które znajdują się na określonej stronie internetowej. W przypadku, gdy dana witryna jest strzeżona i zabezpieczona przed ewentualnym wyciekiem danych, będzie oznaczona symbolem w postaci zamkniętej kłódki. Hosting z SSL gwarantuje, że szyfrowane są wszystkie dane przesyłane między użytkownikiem, a serwerem. Oznacza to, że nikt nie będzie miał możliwości ich przechwycenia czy odczytania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na każdą sesję SSL będą składały się dwa klucze – prywatny oraz publiczny.

W przypadku wpisywania wrażliwych danych, na zabezpieczonych witrynach certyfikatem SSL, będą one automatyczne szyfrowane. Z kolei na serwer będą trafiały już ukryte. Zupełnie inaczej wygląda wspomniana sytuacja, gdy strona internetowa nie jest zabezpieczona. Dane pozostaną nie tylko jawne, ale również będą podatne na przechwycenie. Godny uwagi jest fakt, że podstawowym certyfikatem jest Domain Validated, który w najprostszym możliwym ujęciu potwierdza właściciela strony internetowej. Oczywiście zdecydowanie większą wiarygodność będzie oferował certyfikat Organization Validation. Należy również mieć świadomość, że Certyfikat Wildcard jest wykorzystywany przy wielu subdomenach. Gwarantuje pełne bezpieczeństwo przesyłanych danych do właściwego hosta domeny.

Największe zalety

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem omawianego rozwiązania jest zgodność z RODO. Użytkownicy mają wtedy zagwarantowane bezpieczeństwo związane z przetwarzaniem ich danych osobowych. Bardzo istotną zaletą jest także znaczne zwiększenie ruchu na danej stronie internetowej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że HTTPS oddziałuje korzystnie na pozycję w rankingu wyszukiwania.

Osoby, które są zainteresowane, by ich strony internetowe były dobrze widoczne, a także godne zaufania, powinny zainstalować certyfikat SSL. Warto wiedzieć, że Google patrzy bardzo przychylnym okiem na wszystkie witryny, które są zabezpieczone. Jak wiadomo, klienci nie będą obawiali się podawać poufnych danych na stronie internetowej, która je szyfruje. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że bezpieczeństwo transmisji danych jest absolutną podstawą. W przeciwnym razie właściciel danego sklepu internetowego będzie musiał liczyć się z dużą liczbą porzuconych koszyków. Decydując się na hosting z SSL, można wpłynąć na wzrost konwersji.

Inspekcja kanalizacji z kamerą TV

0
Inspekcja kanalizacji z kamerą TV

Nieszczelność w  kanalizacji może stworzyć przykry problem, a profilaktyczne kontrole często bywają niesłychanie trudne do przeprowadzenia. Na szczęście istnieją nowoczesne urządzenia, które znacznie to ułatwiają, a ponadto wyniki takich kontroli są wysokiej jakości. Przegląd stanu kanalizacji za pomocą kamery TV jest szybkim, a przy tym tanim sposobem na uzyskanie wglądu w jej stan techniczny.

Działanie kamery do przeglądu kanalizacji

Kamera TV do przeglądu kanalizacji nie jest zwykłą kamerą, lecz urządzeniem samojezdnym. Taka kamera może dokonywać pomiarów spadków, a także otwartych rurociągów. Jej wgląd w stan techniczny pozwala na bez omyłkowe ustalenie przyczyn zapychania się kanalizacji, wskaże miejsca wrastania korzeni, odnajdzie pęknięcia i rysy w rurach. Kamera TV do przeglądu kanalizacji zinfiltruje również wody gruntowe, spadki oraz przeciw spadki rurociągu i wykryje inne ewentualne problemy. Obraz z kamery obserwowany jest podczas jej pracy na bieżąco, na zintegrowanym z nią monitorze komputera. Ponadto obraz z kamery jest zapisywany na dysku twardym, dzięki czemu można dane zapisać na nośnik informacji (płytę CD lub pamięć USB) i odtworzyć w późniejszym terminie.

Co znajduje się raporcie?

Ważne dla inspekcji kamerą TV jest nie tylko wykorzystanie zaawansowanego sprzętu, ale również praca z dedykowanym specjalistycznym oprogramowaniem, umożliwiającym natychmiastowy wydruk raportów. Opisany jest w nich badany odcinek kanalizacji wraz z prezentacją graficzną, a także fotografie, wykresy spadków oraz ocena eksploatacyjna. W raporcie są również uwzględnione problemy wraz z listą zadań do wykonania w celu ich naprawienia. Umożliwia to szybkie wdrożenie działań, które pozwolą na uniknięcie zniszczenia kanału i kosztownych napraw z wykopami i wymianą rur w tle.

Kiedy taki przegląd jest potrzebny?

Zazwyczaj tego rodzajów przeglądów dokonuje się przez wzgląd na pojawiające się objawy uszkodzeń. Nie wolno ich wówczas bagatelizować, gdyż objawy mogą szybko przeistoczyć się w znacznie poważniejsze problemy. Ponadto mądrzy gospodarze kanalizacji często stosują rutynowe kontrole za pomocą najnowocześniejszych urządzeń, które zawczasu wykrywają pierwsze oznaki niszczejących kanałów. Kamer TV używa się również do weryfikacji poprawności wykonana kanalizacji nowych. Taki przegląd umożliwia sprawdzenie, czy prace zostały wykonane zgodnie ze sztuką i czy cała kanalizacja jest wykonana tak, aby był do niej drożny dostęp i w przyszłości łatwo będzie można dokonywać przeglądów i napraw.

Chcesz mieć estetyczne okna w swoim domu? Odpowiednio o nie dbaj

0
Chcesz mieć estetyczne okna w swoim domu

Okna w naszym domu traktujemy niczym inwestycję na długie, długie lata. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Przede wszystkim musimy wybrać okna o wysokiej jakości. Jeśli to zrobimy, to już można powiedzieć, że osiągnęliśmy połowę sukcesu. Druga połowa zależy od tego jak o swoje okna dbamy oraz je pielęgnujemy. Co zrobić, aby nasze okna rzeczywiście służy nam latami, a przy tym zachowały piękny wygląd?

Regularne mycie i używanie tylko dozwolonych środków

Wielokrotnie w kręgu swojej rodziny oraz znajomych słyszymy, że niektóre osoby myją okna jedynie dwa razy w roku. Zwykle jest to okres przed jednymi oraz przed drugimi świętami. Jest to dla nas ważne, aby na święta okna były czyste. Jednak czy jest to wystarczająca pielęgnacja? Niestety nie. Okna należy myć najlepiej raz w miesiąca. Byłoby to idealne. Do tego starajmy się używać dobrych środków myjących. Mowa o takich, które zawierają możliwie najmniej chemii. Bardzo ważna jest także ściereczka, której używamy. Powinna być miękka oraz delikatna. W innym wypadku może dojść do zarysowania naszych okien, a jest to bardzo nieestetyczne.

A co gdy odpryski i rysy się już pojawiły?

Wiemy już co nieco o odpowiednim myciu okien. Wypadałoby jednak zastanowić się co by było w razie pojawienia się jakiś odprysków (na przykład po farbie), czy też pewnych rys. Niestety, ale odpryski na szybie czy też rysy nie wyglądają to dobrze. Najgorsze co możemy zrobić, to zostawić je same sobie. Niestety rysy mają to do siebie, że lubią się powiększać. Szczególnie, gdy w dalszym ciągu popełniamy błąd przy myciu okien oraz przy ich użytkowaniu.

W sklepach budowlanych znajdziemy mnóstwo preparatów, które właśnie służą usunięciu rys. Jednak czy są one dobre? Bywa z tym różnie. Na pewno nie należą do najtańszych. Co więcej, gdy korzystamy z nich nieumiejętnie, to niestety możemy narobić więcej szkody niż pożytku. Do tego na pewno nie chcielibyśmy doprowadzić. Jest to oczywiste.

Co możemy w związku z powyższym polecić? Na pewno będzie to konsultacja i skorzystanie z usług konkretnej firmy, która usuwaniem rys i odprysków zajmuje się zawodowo. Firmy te nie tylko posiadają doświadczenie, ale co najważniejsze odpowiednie narzędzia, które pozwalają im działać bez zarzutu. Jednocześnie niwelują ryzyko pojawienia się pewnych dodatkowych uszkodzeń do absolutnego minimum.

Czy naprawa naszej szyby odbędzie się w naszym domu/mieszkaniu, a może szyba zostanie wymontowana i zabrana na warsztat danej firmy? W znacznej większości przypadków udaje się szybę naprawić na miejscu. Zarówno dla jednej, jak i także dla drugiej strony jest to świetna sprawa. Szybka usługa to coś czego konsumenci w dzisiejszych czasach oczekują.

Nie zwlekajmy z naprawą naszej szyby, tylko czym prędzej udajmy się do specjalistycznej firmy i zlećmy naprawę. Na pocieszenie pragniemy dodać, że usługa tego rodzaju wcale nie jest kosztowna, jakby mogło się nam wydawać. Na pewno warto i nie podlega to dyskusji. Po naprawie oczywiście dbajmy o swoje okna, aby nie doszło do takiej powtórnej sytuacji.

Jak dobrać właściwy kabel HDMI?

0
Jak dobrać właściwy kabel HDMI

Obecnie stosowany standard HDMI pozwala na przesył wysokiej jakości obrazu ale także dźwięku, funkcja ARC, w którą wyposażone są obecnie telewizory pozwala na przesył dźwięku przez gniazdo HDMI.

Naturalnie możemy w ten sposób podłączyć soundbar, cały zestaw kina domowego przez jedno wejście, dzięki czemu nie potrzebujemy dużej ilości kabli. Telewizor będzie mógł odtwarzać dźwięk w formacie 5.1. Innym rozwiązaniem w przypadku użytku domowego będzie standard HDMI CEC, który umożliwia sterowanie wieloma urządzeniami podłączonymi kablami HDMI za pomocą jednego pilota.

Kable HDMI do obrazu wysokiej rozdzielczości 4K

Obecnie najczęściej wykorzystywany jest standard HDMI 2.0, w tym przypadku możemy przesyłać obraz w jakości 4K UHD, z pewnością będzie to standard dostosowany do większości obecnie produkowanych telewizorów. W tym przypadku otrzymamy rozdzielczość 4096 x 2160px, oraz 60 Hz odświeżania, jest to także standard stosowany także w przypadku płyt BluRay. Dodatkowo jest to kabel o przepustowości 18 Gb/s, który umożliwia przesyłanie 32 kanałów audio. Może się okazać iż jeżeli posiadamy w domu stary kabel HDMI w standardzie niższym niż 1.4, wówczas nie otrzymamy za jego pomocą odpowiedniej jakości obrazu w wysokiej rozdzielczości. Dlatego też należy sprawdzić jakiego rodzaju strumień chcemy odtwarzać, wówczas powinniśmy dobrać kable HDMI nowej generacji. Naturalnie jest to kabel który możemy poprowadzić wzdłuż listwy przypodłogowej, z pewnością będzie to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza jeżeli łączymy z telewizorem urządzenie dość oddalone przykładowo może być to konsola do gier. W przypadku kiedy w jednej listwie biegnie wiele kabli mogą wystąpić różnego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne, dlatego też warto wybierać kable z odpowiednią izolacją. Będzie to przykładowo siatka metalowa stanowiąca oplot kabla. Warto także sprawdzić końcówki, w tym przypadku końcówki pozłacane będą najlepszej jakości.W sklepach możemy zakupić obecnie kabel hdmi 5m, dzięki czemu będziemy mogli łączyć urządzenia stojące w innej części pokoju. Kabel tej długości dobrze sprawdzi się w przypadku kiedy nasz system odtwarzania czy też konsola jest nieco oddalona, naturalnie możemy wykorzystać także kable krótsze, dzięki temu unikniemy plątaniny przy naszym sprzęcie.

Steam Deck – nowa konsola przenośna

0
Steam Deck Valve

Valve wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów. W odpowiedzi na wydanego Nintendo Switch już w grudniu tego roku planuje wypuścić na rynek nową konsolę własnej marki z myślą o graczach, którzy od bycia przykutym do stanowiska komputerowego preferują grę w zaciszu własnego łóżka. Czy konsola przenośna od Valve podbije serca graczy?

Transport drobnicowy – na czym polega? Podstawowe informacje

0
Transport drobnicowy

Popularność transportu drobnicowego bierze się stąd, iż powala na bezproblemowe przewożenie drobnych elementów i materiałów. Na realizowanie tego typu zleceń decyduje się coraz więcej firm. Usługi z tej kategorii pełnią nieocenioną rolę w branży spedycyjnej oraz transportowej. Kluczem do sukcesu jest to, aby w przypadku niewielkich elementów umiejętnie dobrać opakowania i wyeliminować ryzyko wystąpienia usterek. 

Transport drobnicowy – co to właściwie jest?

Transport drobnicowy zdobywa dużą popularność praktycznie na całym świecie. Polega na przewożeniu części ładunków o dość dużych gabarytach. Mogą to być produkty:

  • przetworzone,
  • zapakowane (finalne).

Co najistotniejsze ładunki drobnicowe nie powinny być w żaden sposób rozdzielane. Firmy wykorzystują w tym celu opakowania zbiorcze i jednostkowe. Tak właśnie realizowany jest m.in. transport do Grecji.

Transport drobnicowy – jak dobierać opakowania? Co można przewozić, a przed czym się wzbraniać?

Towary drobnicowe są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj są to przesyłki detaliczne, których odbiorcami są osoby fizyczne. Przewozić z kolei nie można:

  • zwierząt,
  • biżuterii,
  • niebezpiecznych materiałów,
  • roślin,
  • żywności z krótką datą ważności.

Jak widać trzeba się na tym dobrze znać, aby przewóz drobnicowy spełniał wszystkie obowiązujące normy i nie stanowił żadnego zagrożenia. Na szczęście odpowiadają za to doświadczeni profesjonaliści.

Jeśli chodzi o dobór opakowań najczęściej wybiera się pudła, kartony i worki. W grę wchodzą również opakowania zbiorcze, które tworzy się poprzez skuteczne i trwałe połączenie opakowań jednostkowych. W ten sposób odbywa się m.in. transport do Rosji. Przesyłki mogą się różnić wymiarami oraz wagą.

Transport drobnicowy – z jakimi zagrożeniami jest związany?

Transport drobnicowy jest związany z wieloma potencjalnymi zagrożeniami. W związku z tym wszelkie etapy poszczególnych zleceń muszą być dokładnie nadzorowane. Drobne elementy są narażone na liczne uszkodzenia, przez co do odbiorców mogą dojść w niezbyt korzystnym stanie. Całość musi być dopracowana m.in. pod kątem załadunku oraz rozładunku towaru.

Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednie zabezpieczenie wybranych opakowań. Dzięki temu transport do Francji odbędzie się bez przykrych niespodzianek. Warto pamiętać o tym, że wysyłane paczki są narażone na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych i trzeba je przed nimi umiejętnie chronić. Najwięcej problemów pojawi się w trakcie transportu drobnych towarów do Rosji (konieczność przejścia odprawy celnej i liczne ograniczenia). Wysyłka na terenie Europy (Grecja, Francja) odbywa się sprawnie i bez przeszkód.

Marketing w social mediach, czyli sposób na budowanie więzi z klientem

0
Marketing w social mediach

W ostatnim czasie bardzo dużo firm decyduje się na budowę swojej marki przy pomocy portali społecznościowych. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, gdyż przy odpowiednim zaangażowaniu możemy uzyskać naprawdę fajny efekt, jak np. pozyskanie nowego klienta. Social media marketing udowadnia, że facebook czy instagram nie służy jedynie do publikacji zwykłych postów, ale również może pomóc w stworzeniu własnego imperium reklamowego. Tego typu rozwiązania sprawiają, że świadomość naszej marki wśród ludzi ma szanse wzrosnąć.

Social media marketing — czym to właściwie jest?

Jest to nic innego jak szereg działań mających na celu promocję naszej marki przy wykorzystaniu portali społecznościowych. Takie serwisy jak YouTube, Facebook czy Instagram są zdecydowanie faworytami wśród osób decydujących się na tego typu marketing. Do dyspozycji są również inne portale, nie mniej mało kto decyduje się na ich wybór. Świetnym przykładem może okazać się Twitter, który traci zainteresowanie z każdym nowym rokiem. Są oczywiście nowe projekty, które dają nadzieje marketingowcom, takie jak np. TikTok. Mimo że charakter publikowanych tam postów jest wyjątkowo oryginalny, jak się okazuje, może pomóc w promocji naszej marki ze względu na panujący tam ruch. Social media marketing to budowanie wizerunku firmy na miarę obecnych czasów. Istnieje jednak szansa, że prowadząc firmę, nie znajdziemy wystarczająco czasu, by przesiadywać na facebooku w celu promocji nowych usług. Z pomocą przyjść mogą odpowiednie agencje, które za niewielką opłatą  przejmą stery nad naszym profilem firmowym. Dobrym przykładem takiej agencji marketingowej jest Efectownia: https://efectownia.pl/

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o social media marketingu?

Decydującym czynnikiem marketingu w mediach społecznościowych jest szczegółowa analiza wielu czynników. Do jednych z nich możemy zaliczyć grupę docelową potencjalnych klientów. Ma to ogromne znaczenie przy doborze odpowiednich portali, gdyż spotkać się możemy z niszą, która lepiej odnajdzie się np. na Twitchu, niż na szerokoznanym Facebooku. Zatem powinniśmy umieć ustalić, do kogo kierowane będą posty promocyjne i na bazie tego wybrać odpowiedni portal społecznościowy. To, co wyróżnia zwykły marketing od social media, to stały kontakt z użytkownikami. Tworząc profil biznesowy, budujemy nie tylko swoją markę, ale również zaufanie wśród odbiorców. Jest to niezwykle ważne, ponieważ lekceważąc komentarze czy wiadomości nadesłane od być może przyszłego klienta, stracimy jego uwagę. Jeśli więc ktoś zostawi reakcję pod postem promocyjnym, warto pokazać takiej osobie, że jest dla nas ważna.

Dobry kontakt z klientem to podstawa

Reklamując swoje usługi w sieci przy pomocy strony internetowej, zwykle zapominamy o jakimkolwiek kontakcie z klientem. Korzystając z social media marketingu, decydujemy się na ewentualną wymianę zdań. Cały zabieg polega na tym, że tworząc posta na konkretnym portalu społecznościowym, odsyłamy zainteresowaną osobę do strony naszej firmy. Zwykle publikacja takiego postu nie jest wystarczająca, by odpowiednie zainteresowanie uzyskać, dlatego tak ważne jest, by odpisywać na zamieszczane komentarze. Istnieje również takie zjawisko jak multiplatformowość. Jest to nic innego jak aktywność na kilku portalach społecznościowych jednocześnie. Prowadząc w ten sposób profile, istotne jest, aby robić to w sposób spójny. Nie może zdarzyć się sytuacja, w której jeden post pojawia się na facebooku, a drugi na Instagramie, ponieważ tak opublikowana treść traci na sile. Szczególnie w takiej sytuacji, warto skorzystać z agencji marketingowej, jak np. https://efectownia.pl/ponieważ będziemy w stanie zaoszczędzić sporo czasu. Należy pamiętać, że social media marketing pochłania go bardzo dużo, chociażby ze względu na stały kontakt z odbiorcami, który w tej branży jest wyjątkowo ważny.

Szafy rack w pigułce – to warto o nich wiedzieć

0
Szafy rack

Z tego rodzaju meblem z pewnością spotkała się każda osoba związana z branżą IT. Szafy serwerowe to obowiązkowy element wyposażenia pomieszczeń, w których, jak sama nazwa wskazuje, przechowywane są serwery i inne urządzenia niezbędne w serwerowni. Zastanawiasz się, czym szafa rack różni się od standardowych mebli? Poznaj kilka najważniejszych informacji o szafach serwerowych.

Czym jest szafa rack?

Podstawową różnicą między szafą rack a zwykłymi szafkami jest jej budowa i wynikające z niej funkcje. Taki mebel ma specjalną obudowę z systemem mocowania z belkami rackowymi. Często jest wykonany z blachy stalowej i jest wyposażony w wentylację lub zamknięty system chłodzenia. Sporo uwagi poświęcone jest również zapewnieniu wysokiego poziomu stabilności. Dostępne są zarówno modele stojące, jak i wiszące.

Taka konstrukcja jest związana z tym, że szafki rack ze strony https://unotel.pl/ mają za zadanie chronić znajdujący się w nich sprzęt przed uszkodzeniem. Dodatkowo ważne jest zapewnienie urządzeniom optymalnych warunków do poprawnego funkcjonowania. Taki mebel ma też ułatwić utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Ponadto producenci często dbają również o odpowiedni system zabezpieczeń, który uniemożliwia dostęp do serwerów nieuprawnionym osobom.

Zalety szaf rack

Firmy teleinformatyczne, studia nagrań, laboratoria, urzędy, zakłady przemysłowe czy też nawet prywatne osoby stawiają na szafy rack nie bez powodu. Ten niepozorny mebel dzięki stabilności i systemom chłodzenia chroni przed poważnymi awariami w serwerowni, które mogłyby spowodować np. utratę ważnych danych i poważne zakłócenia w pracy firmy. Ponadto stworzenie urządzeniom odpowiednich warunków ma spory wpływ na poprawę ich wydajności.

Sporą zaletą szaf serwerowych jest również to, że znacząco ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Ma to związek w dużej mierze z tym, że są pojemnymi meblami. Ponadto specjalne przepusty kablowe pomagają w zapanowaniu nad chaosem w przewodach. Modele z oferty sklepu Unotel mają również wiele udogodnień, które mogą usprawnić pracę w pomieszczeniu, np. drzwi z tyłu szafki, ruchome osłony boczne czy też opcja montażu kółek.

Jak wybrać dobrą szafę rack?

Funkcjonowanie urządzeń i praca osób przebywających w serwerowni mogą przebiegać sprawniej dzięki obecności szafek rack, jednak tylko jeśli meble zostaną odpowiednio dobrane. Przede wszystkim zawsze należy stawiać na wysokiej jakości wyposażenie od znanych i cenionych producentów. Warto zatem zwrócić uwagę na opinie klientów i materiały wykorzystane do produkcji mebla.

Ponadto należy nieco uwagi poświęcić dopasowaniu wymiarów szafki do rozmiaru i ilości posiadanych urządzeń. Ważne jest przede wszystkim to, żeby wybrany model nie utrudniał korzystania z pomieszczenia np. ze względu na swoje gabaryty. Warto również postawić na meble z możliwością rozbudowy z wykorzystaniem kolejnych elementów pasywnych aktywnych. Szafka rack powinna po prostu odpowiadać wymaganiom sprzętu i pracowników.