Nieważne czy mówimy o świeżutkim, pachnącym jeszcze pudełkiem modelu, czy też nieco starszym, ale nadal wiernie nam służącym aparacie – nie możemy zaprzeczyć, że teraz główną rolę w każdym telefonie odkrywają aplikacje. Za ich pomocą możemy dowolnie dostosować go do swoich potrzeb i uczynić z niego organizer, przydatne narzędzie w pracy, przenośny słownik czy choćby po prostu zabijacz czasu w chwilach nudy. O służących do tego aplikacjach możemy łatwo i dużo dowiedzieć się ze stron takich jak: https://android.com.pl , gdzie opisywane są gry i programy na telefony między innymi – ale nie tylko – z oprogramowaniem Android. Krótka instalacja i już możemy cieszyć się upragnioną funkcją. Liczba ofert przeróżnych aplikacji stale się powiększa, w tak zastraszającym tempie, że często trudno za tym nadążyć. Oto więc kilka ciekawych i stosunkowo nowych pomysłów na apki, które znacząco wzbogacą nasz telefon i umilą korzystanie z niego.

Funkcja latarki

Z pozoru mało przydatna, ale też niejednego poratowała w potrzebie. Co dziwne – choć staje się coraz bardziej popularna, nie wszystkie modele telefonów mają ją z góry zainstalowaną. Nie zawsze też jesteśmy świadomi, że możemy zapewnić sobie wyposażenie telefonu w odpowiednią funkcję samodzielnie. Wystarczy pobrać odpowiedni program i często nie potrzebuje on do działania aparatowego flesza – możemy skorzystać po prostu z funkcji intensywnego podświetlenia ekranu w odpowiednim trybie. Co ważne, możemy to zrobić praktycznie na każdym smartfonie, nie tylko tym wyposażonym w oprogramowanie Android.

Aplikacje dźwiękowe

Wszelkiego rodzaju – w sezonie letnim królują brzęczyki odstraszające komary, ale dostępne są też psie gwizdki, niektóre osoby zaś bardzo cenią aplikacje układające mieszanki dźwięków relaksacyjnych i ułatwiających zasypianie. W przypadku tych ostatnich mamy nawet możliwość zaawansowanej personalizacji – listy utworów, ich długość lub też pochodzenie – od dźwięków lasu, po szum nadmorskich fal.

Aplikacje sklepowe

Coraz więcej sklepów oferuje swoim konsumentom tę opcję na Androida. Połączone z imiennymi kartami stałego klienta, ułatwiają otrzymywanie rabatów i specjalnych zniżek członkowskich. Umożliwiają także śledzenie historii wykonanych zakupów lub zbieranie punktów lojalnościowych. Korzyści wynosi z tego zarówno sklep, jak i klient.

Planery, liczniki kalorii, programy ćwiczeń

Przydatne zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Dla niektórych wręcz niezastąpione – zwłaszcza, gdy zdamy sobie sprawę z dużo mniejszej elastyczności ich papierowych odpowiedników. Głęboka personalizacja, zarówno w kontekście planerów, jak i programów ćwiczeniowych czy dietetycznych, sprawia, że nie martwimy się o to, czy o czymś nie zapomnimy – program pozwala nam ustawić przypomnienia, dowolnie układać daty i dokonywać zmian zależnie od potrzeb. We wspomnianym wyżej serwisowi, dedykowanemu Androidowi, możemy znaleźć opisy i informacje o wielu z nich, a tym samym przekonać się, czego potrzebujemy.

Translator/słownik/programy do nauki języków

Nie jest to opcja, która przyda się każdemu. Jeśli na co dzień nie stykamy się z obcymi językami lub robimy to sporadycznie, może nam się ona wydać kompletnie nieprzydatna. Jeśli jednak jest zupełnie odwrotnie i różnorodne języki goszczą w naszym życiu, te niepozorne i niezabierające dużo miejsca aplikacje mogą stać się dla nas prawdziwym błogosławieństwem. Na translatory zebrało się zarówno wiele pochwał, jak i narzekań – o ich kulisach również możemy poczytać na portalu Android. Co zaś się tyczy słowników i programów – wybór cieszących się opinią dobrych aplikacji jest bardzo różnorodny. Z ich pomocą możemy poznając nowe słowa, wzbogacać już poznany język albo rozpocząć naukę czegoś zupełnie nowego.

Oczywiście to tylko kilka bardziej uniwersalnych pomysłów na wzbogacenie telefonu. W zależności od własnych preferencji możemy go przecież wyposażyć w inne funkcje – jak interaktywne mapy nieba, kreatory wystroju wnętrz, sterowniki do drukarki lub czytniki e-booków. Opcji jest naprawdę sporo, a idealny układ zależy tylko od gustu i naszych indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here