Virtual Private Server to usługa, która łączy możliwości hostingu współdzielonego i serwera dedykowanego. Użytkownik otrzymuje wydzieloną część fizycznego serwera do własnego użytku. Może on instalować własne aplikacje, jednak ma ograniczoną moc obliczeniową. Serwer dedykowany jest skierowany do dużych firm, które potrzebują dużo miejsca na dysku oraz wysoką moc obliczeniową. Klient w tym przypadku otrzymuje na wyłączność zasoby całego serwera.

Virtual Private Server – połączenie możliwości serwera dedykowanego i hostingu współdzielonego

Serwer VPS jest usługą, która powstała na skutek wydzielenia części możliwości fizycznego serwera. Jest skierowana do jednego użytkownika, przy czym pozostałe zasoby są przeznaczone dla innych, niezależnych klientów. Użytkownicy są od siebie oddzieleni, więc nie wpływają na swoją pracę ani nie muszą mieć tych samych systemów operacyjnych. Na jednym serwerze mieści się kilkanaście klientów. Z usługi można korzystać w formie Managed VPS, co oznacza, że firma hostingowa dba o sprawne działanie systemu poprzez instalację i konfigurację aplikacji. Klient mówi tylko, jakie opcje są mu potrzebne, a usługodawca robi to za niego. Jest to opcja skierowana do użytkowników z mniejszą znajomością wiedzy informatycznej. Natomiast Root VPS to usługa, która jest w pełni oddana klientowi. Może on własnoręcznie instalować oprogramowanie oraz system operacyjny. Dba też we własnym zakresie o potrzebne mu aktualizacje. Serwer VPS jest połączeniem możliwości serwera dedykowanego i hostingu współdzielonego. Jest to usługa skierowana do sklepów internetowych, blogerów lub firm chcących zaistnieć w sieci. Najlepsze firmy hostingowe oferują:

  • 4096 MB RAM oraz pojemność dysku 150 GB,
  • SLA na poziomie 99,9%,
  • profesjonalne wsparcie ekipy informatyczno-technicznej,
  • pełny dostęp do roota.

Serwer dedykowany – wysoka moc obliczeniowa dla dużych firm

Serwer dedykowany to niezależny komputer z najwyższą na rynku mocą obliczeniową. Usługa jest skierowana do konkretnego klienta. Użytkownik serwera dedykowanego może wydzierżawić miejsce i zakupić własny serwer (kolokacja) lub wynająć sprzęt od usługodawcy hostingowego, który dba o obsługę techniczną urządzenia. Usługa jest przeznaczona dla firm, które potrzebują dużej mocy obliczeniowej. Z serwera dedykowanego korzystają działalności, które mają kilka możliwości internetowych naraz: strony WWW, domeny, pocztę e-mail lub telewizję internetową. Usługę najczęściej wybierają duże portale społecznościowe, serwisy aukcyjne lub strony, które są odwiedzane przez wielu unikalnych użytkowników. Serwery dedykowane mają niską awaryjność oraz brak limitu transferu (lub jest on bardzo wysoki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here