wtorek, Kwiecień 13, 2021

Portal biznesowy – dlaczego powinieneś czytać wywiady z przedsiębiorcami?

0
Portal biznesowy

Portal biznesowy to źródło interesujących treści, newsów oraz porad, dotyczących sfer takich jak marketing czy finanse. Często także na takich stronach znaleźć możemy rozmowy i wywiady z ekspertami oraz biznesmenami, którzy prowadzą własną działalność. Właśnie tego typu wpisy są jednymi z najbardziej wartościowych i ciekawych. Dowiedz się, dlaczego warto je czytać i co możesz dzięki temu zyskać.

Portal biznesowy – zdobądź wiedzę doświadczonych przedsiębiorców

Osoby, które udzielają wywiadów na stronach takich jak portal biznesowy, najczęściej mają się czym pochwalić. Spektakularne sukcesy w swojej branży, wiele lat doświadczenia w zarządzaniu firmą czy przeprowadzona niedawno modernizacja lub rozszerzenie usług. To wszystko, to bezcenna wiedza, którą jako użytkownik portalu otrzymujesz za darmo, podczas gdy wiele innych osób studiuje podręczniki biznesowe, by poznać tajemnicę sukcesu. Być może uda ci się też, dzięki takim wywiadom znaleźć swój biznesowy autorytet, na którym będziesz się wzorować w swojej karierze.

Portal biznesowy – analizuj konkurencję

Oprócz eksperckiej wiedzy na temat danej branży czy oczekiwań klientów, możesz także w wywiadach z przedsiębiorcami sprawdzać poczynania twojej konkurencji na rynku. Które strategie przyniosły zysk, a które okazały się niewypałem? Jeśli uważnie przeanalizujesz wypowiedzi przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność zbliżoną do twojej, możesz nawet wymyślić sposób, aby przyciągnąć do siebie ich klientów.

Portal biznesowy – znajdź pomysł na własną działalność

Nie masz jeszcze pomysłu na własną działalność gospodarczą i potrzebujesz inspiracji? Dzięki wywiadom możesz dowiedzieć się jak zza kulis wygląda interesująca cię branża i czy trudno w niej odnieść sukces. Jeśli dalej masz wątpliwości sprawdź też oferty franczyzowe tutaj https://allebiznes.pl/category/franczyza/. Są to gotowe koncepcje biznesowe, z których we większość może skorzystać nawet osoba bez doświadczenia w prowadzeniu firmy.

Czym jest ryzyko inwestycyjne i jak je zmniejszyć?

0
ryzyko inwestycyjne
Fot. Pexels.com

Każda inwestycja posiada inne ryzyko inwestycyjne. Składa się na to wiele czynników. Do najważniejszych możemy zaliczyć m.in. rodzaj inwestycji czy jej okres. Jakie mamy rodzaje ryzyka w inwestowaniu? Czy możemy obniżyć ryzyko?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/ryzyko-inwestycyjne-wszystko-co-trzeba-wiedziec/

Czym jest ryzyko inwestycyjne?

Ryzyko w inwestycjach to jedna z podstawowych rzeczy w sytuacji kiedy nasza firma się stale rozwija. Warto pamiętać, że ryzyko to coś co jesteśmy w stanie wcześniej obliczyć i oszacować. Od oczekiwanej sytuacji waha się między tą poniżej naszych oczekiwań i powyżej. Jednak można ją zmierzyć. Jeśli nie możemy oszacować danych nie jest to ryzyko, a niepewność.

Rodzaje ryzyka w inwestycjach

Istnieje kilka głównych rodzajów ryzyka w finansach. Pierwszym z nich jest ryzyko biznesu. Jest to jednocześnie jedna z najszerszych kategorii. Wiąże się z tym jak firma radzi sobie w obecnej sytuacji gospodarczej, a także ze wszelkimi zmianami w branży.

Ryzyko walutowe powiązane jest z niepewnością związaną z kursem walut. Kolejnym ryzykiem związanym ściśle z finansami jest ryzyko stopy procentowej wynikające z ich zmian. Mają one ogromny wpływ w przypadku posiadania kredytu czy cen papierów wartościowych. Ryzyko kredytowe to także oddzielny rodzaj zagrożenia finansowego. Polega on głównie na niezdolności do spłacenia zaciągniętego długu.

Inne rodzaje ryzyka to:

  • polityczne – związane jest ze zmianami jakie mogą wystąpić ze względu na prawo, które ciągle podlega uaktualnieniu. Wiąże się to także ze zmianą władz w kraju.
  • finansowe spółek – powiązane jest ze stosowaniem dźwigni finansowej, która może mieć wpływ na zadłużenie firmy.
  • płynności – uzależnione jest od instrumentów finansowych firmy jak chociażby akcje spółek.

Czy da się zmniejszyć ryzyko inwestycyjne?

Ryzyko inwestycyjne może zostać obniżone poprzez umiejętne działania prowadzone w firmie. Kluczową rolę odgrywa tu dywersyfikacja inwestycji. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest inwestowanie w przedsiębiorstwa z różnych branż, inwestowanie w różnych okresach, posiadanie zarówno akcji jak i obligacji. W głównej mierze chodzi o rozproszenie finansów na różne obszary dzięki czemu nawet jeśli jeden instrument finansowy będzie przynosić straty to inny może w tym samym czasie przynosić zyski.

Zobacz też: http://www.4core.pl/metoda-fuko-sposob-na-komunikacje-bez-konfliktow/

Koszt sukienki komunijnej

0
komunijna sukienka

Ile kosztuje sukienka komunijna?

Każdy rodzic, którego córka będzie przystępowała do pierwszej komunii świętej, zastanawia się nad tym, ile kosztują sukienki do Komunii. Zakup stroju jest zawsze sporym obciążeniem dla budżetu, jednakże warto zauważyć, że obecnie ceny są już nieco bardziej dostosowane do możliwości rodziców. Jakiś czas temu ceny sukienek potrafiły przyprawić o zawrót głowy. Oczywiście dzisiaj również można spotkać takie modele, niemniej przy nieco skromniejszych zasobie portfela także jesteśmy w stanie wybrać coś odpowiedniego, co przypadnie do gustu każdej dziewczynce przystępującej do sakramentu. Poszczególne firmy biorą pod uwagę możliwości rodziców, dlatego też proponują w swoich kolekcjach zarówno tanie sukienki komunijne, jak i nieco droższe. Cena sukienek komunijnych jest uzależniona od wielu wytycznych. Jednym z nich jest materiał, z którego strój wykonano. Za sukienkę satynową przyjdzie nam zapłacić więcej niż za stretchową. Istotna jest również kwestia dodatkowych zdobień i tego, z czego są one wykonane. Sukienki z dodatkiem koronki i innych materiałów tego rodzaju będą kosztować więcej niż te nieco skromniejsze. Nie bez znaczenia jest również fason sukienki oraz jej długość. Zasada jest taka, że im sukienka jest bardziej okazała i oryginalna, tym więcej kosztuje.

Czy warto kupować drogą sukienkę komunijną?

Dzisiaj wiele parafii decyduje o tym, by wszystkie dzieci miały na sobie podobne stroje w trakcie pierwszej komunii świętej. Chodzi tu oczywiście o alby. Alba komunijna to strój, który jest dostępny w bardzo rozsądnej cenie. Rodzice dziewczynek, które przystępują do komunii świętej w parafiach stawiających na nieco większą dowolność, mają do wyboru sporo opcji. Decydując się na zakup wyjątkowej, wymarzonej sukienki komunijnej, należy liczyć się z tym, że jej cena będzie dosyć wysoka. Czy zatem warto tyle zapłacić? Oczywiście wszystko jest uzależnione od naszych możliwości, ale również od tego, co po uroczystości zamierzamy zrobić ze strojem. Kupując sukienkę o uniwersalnym fasonie, mamy pewność, że po pierwszej komunii świętej, będziemy ją mogli odsprzedać bez większych problemów. Miejmy na uwadze, że strój o uniwersalnym fasonie nigdy nie wychodzi z mody i zawsze znajdą się chętni na jego zakup. Okazała sukienka komunijna jest przeważnie dostosowana do bieżących trendów, które w kolejnym roku niekoniecznie muszą być popularne. Decyzja o tym, jaki model sukienki komunijnej zakupimy, jest też uzależniona od naszych możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, by strój zawsze był adekwatny do charakteru uroczystości.

Kominy stalowe – czy to się opłaca?

0
Kominy stalowe

Stalowe systemy kominowe to bardzo nowoczesne i wygodne rozwiązanie. Sprawdzają się w każdych warunkach i nadają się do wszystkich rodzajów paliw. Dzięki trwałej konstrukcji i możliwości szybkiego montażu znajdą zastosowanie nie tylko w nowym budownictwie, ale również przy renowacjach określonych domów i innych obiektów.

Jak wybrać stalowy system kominowy?

Zdecydowanie się na konkretny system kominowy jest bardzo trudne. Generalnie należy sobie uświadomić, że komin zawsze powinien być kompatybilny z piecem i z paliwem. Z tego też względu, to zawsze komin dobiera się do kotła, nigdy na odwrót. Kierując się tymi wytycznymi, mamy pewność, że komin będzie nam służył wiele lat. Mało tego, konstrukcja ze stali nierdzewnej jest niezwykle wytrzymała – składa się ona z blachy nierdzewnej z różnymi domieszkami, dzięki czemu jest odporna na korozję. Kiedy już stwierdzimy, że kominy stalowe są dokładnie tym, czego szukamy, to pozostaje nam jeszcze odpowiedź na pytanie: komin jednościenny czy dwuścienny?

Czym się różnią kominy jednościenne od dwuściennych?

Kiedy decydujemy się na kominy stalowe, to musimy podjąć decyzję, czy chodzi nam o jednościenny, czy też dwuścienny. Różnica dotyczy między innymi systemu montażowego. Jednościenne kominy przypominają sztywne wkłady i posiadają odpowiednie uchwyty mocujące, obudowę na dach i podparcie. Montuje się je we wnętrzu domu. Sama instalacja jest stosunkowo łatwa – rury łączy się obejmą zaciskową, a izolację stanowi wełna mineralna, jednakże nie jest ona niezbędna. Co ważne, między konstrukcją a przewodem kominowym musi być 30 cm odstępu. Kominy dwuścienne są montowane na zewnątrz budynków. Konstrukcja składa się z wewnętrznej rury spalinowej, izolacji cieplnej i drugiej rury ze stali nierdzewnej. System ten przydaje się w różnych sytuacjach – np. wówczas, gdy nie możemy go podłączyć do istniejącego kanału kominowego lub wentylacyjnego.

Wybierając stalowy system kominowy u renomowanych i certyfikowanych producentów, zyskujemy spokój na długie lata. Kierując się wyłącznie ceną, możemy przysporzyć sobie masy problemów, związanych choćby z awariami, koniecznością wymiany różnych elementów. W efekcie może się okazać, że poniesiemy dużo większe koszty. Systemy kominowe Rauch to gwarancja najwyższej jakości i niezawodności. Posiadają one niezbędne certyfikaty Unii Europejskiej, co daje nam pewność co do bezpieczeństwa. Kupując je, mamy spokój na wiele lat, także dzięki wieloletniej gwarancji.

Technologie w służbie produktywności

0
Technologie w służbie produktywności

W dzisiejszych czasach techniki informatyczne powszechnie wykorzystywane są w pracy zarówno małych, jak i dużych firm. Nie jest to kwestia mody, lecz konieczności sprostania wymogom rynku. Ciężko już sobie bowiem wyobrazić konkurencję bez wdrożenia w firmie rozwiązań informatycznych. Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na usprawnienie działania zespołów oraz na bardziej wydajną pracę, a stosowanie wyspecjalizowanych programów ułatwia nie tylko gromadzenie danych i ich przetwarzanie. Szczegółowe algorytmy opracowywane przez informatyków umożliwiają lepsze poznanie potrzeb klienta i usprawniają proces obsługi transakcji.

Tarcza antykryzysowa 2.0 – to warto wiedzieć!

0
tarcza antykryzysowa 2.0
Fot. Pexels.com

Pandemia koronawirusa ma wiele negatywnych skutków. Jednym z nich jest zamknięcie wielu firm. Branże takie jak turystyczna czy rozrywkowa nie mają możliwości prowadzenia swojej działalności, a branża gastronomiczna jest mocno ograniczona. Tarcza antykryzysowa 2.0 może wspomóc przedsiębiorstwa w przetrwaniu tego trudnego okresu. Zobacz jak!

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/tarcza-antykryzysowa-2-0-podstawowe-informacje/

Tarcza antykryzysowa 2.0 czym jest?

Jest to pomoc finansowa, która ma wspomóc przedsiębiorstwa, które zostały dotknięte skutkami lockdown’u oraz samego koronawirusa. Wsparcie mogą uzyskać mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa czyli wszyscy.

W ramach pierwszej tarczy rząd przeznaczył ponad 60 mln złotych, które już trafiły do firm. Tarcza antykryzysowa 2.0 posiada nieco mniejszy budżet ponieważ na chwilę obecną jest to 35 mln złotych.

Wnioski można składać już od 15 stycznia.

Kto ma szansę otrzymać dotację z Tarczy antykryzysowej 2.0?

Warunki uzyskania wsparcia uzależnione są od wielkości firmy. W przypadku mikroprzedsiębiorstw kwota zależna jest od ilości zatrudnianych pracowników. Jeśli spadek przychodów oscyluje między 30%, a 60% można uzyskać 18 tys. zł. Jeśli przychody obniżyły się o ponad 60% to kwota może wynieść nawet 36 000 zł.

Małe i średnie przedsiębiorstwa, aby móc skorzystać z Tarczy antykryzysowej 2.0 muszą spełniać takie warunki jak spadek obrotów minimum 30%. Ponadto przedsiębiorstwa te muszą utrzymać się co najmniej do końca 2021 roku. Kwota jaką można uzyskać nie jest stała. Wyliczana jest na podstawie prognozy kosztów stałych, które nie zostały pokryte.

Inne warunki, które należy spełnić

Poza elementami, które są zależne od wielkości firmy, aby móc uzyskać wsparcie z Tarczy antykryzysowej 2.0 należy także:

  • zarejestrowanie w Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej lub KRS,
  • firma nie może być w upadłości,
  • przedsiębiorstwo nie może być restrukturyzowane,
  • nie można mieć zaległości podatkowych oraz w składkach do ZUS,
  • przedsiębiorstwo musi znaleźć się w branży, które zakłada projekt Polskiego Funduszu Rozwoju.

 

Wnioski o wsparcie z Tarczy antykryzysowej 2.0 można składać do końca marca. Program ten dla wielu firm może okazać się niezbędnym zastrzykiem gotówki. Przy składaniu wniosku pamiętaj o dostarczeniu wszystkich dokumentów w terminie.

Zobacz też: http://www.4core.pl/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych-i-prawnych-podstawowe-informacje/

Ceny piór wiecznych

0
Ceny piór wiecznych

Ceny piór wiecznych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Właśnie z uwagi na nie wiele osób celowo rezygnuje z zakupu tych klasycznych przyborów piśmienniczych, zastępując je znacznie tańszymi długopisami. Nie myślmy jednak, że w ten sposób oszczędzamy. Zwykle bywa wręcz odwrotnie. Wybór i zakup pióra wiecznego to rozwiązanie absolutnie ekonomiczne. Poprzez zastąpienie długopisów jednym egzemplarzem jakościowego pióra jesteśmy w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić.

Naprawa telefonów Łódź

0
Naprawa telefonów Łódź

Smartfon – ma go w dzisiejszych czasach prawie każdy. Rynek wręcz zalewają nowe modele, urozmaicane o przeróżne funkcje, które mają ułatwić nam życie. Przynajmniej kilka razy do roku firmy przodujące w produkcji telefonów komórkowych na polski rynek prezentują nowe modele smartfonów, zachęcając użytkowników i fanów danej marki do wymiany telefonu na nowy. A trzeba przyznać, że nowe telefony kupujemy często. Z czego to wynika?

Efektywna organizacja dokumentów w biurze

0
Efektywna organizacja dokumentów w biurze

Mało kto lubi zajmować się dokumentami. Niby robisz to na co dzień, ale totalnie nie myślisz o tych papierach, które kiedyś tam odłożyłeś w kąt biura i na dobre o nich zapomniałeś (czasem tylko przypominasz sobie o nich, gdy akurat zerkasz w tę stronę). Mimo wszystko te wszystkie dokumenty wypadałoby właściwie uporządkować. Organizacja biura i dokumentów w firmie powinna koncentrować się głównie na dokładnej segregacji papierów. To logiczne, że nie chcesz tracić czasu na porządki, ale uwierz, że jeśli przeznaczysz go właśnie na tę czynność, koniec końców będziesz go mógł oszczędzać już podczas normalnej pracy.

Szkolenia online coraz bardziej popularne

0
Szkolenia online coraz bardziej popularne

Nie tylko pandemia koronawirusa miała wpływ na zwiększenie się popularności szkoleń online. Okazuje się, że Polacy uwielbiają korzystać z innowacyjnych technologii, a jeśli mogą przy tym oszczędzać czas, własną pracę i zwiększać komfort własnej aktywności, dlaczego z takich opcji nie korzystać? Szkolenia online oferowane są na rynku szkoleniowym od dawna, ale to koronawirus sprawił, że zostały naprawdę docenione.

Obostrzenia rządowe sprawiły, że szkolenia zawodowe w podstawowej, standardowej formie nie mogły być organizowane. Z powodzeniem udało sie jednak przekazywać wiedzę za pośrednictwem internetu. Szybko okazało się, że to nawet lepszy sposób. Kurs księgowości online cieszy się dzisiaj ogromnym powodzeniem i to bez względu na to, czy są to kursy księgowe dla początkujących, a może wiedzę chce zdobywać biegły rewident. Kurs oferowany w internecie może być na różnym poziomie, dzięki czemu udaje się go dopasować do indywidualnych potrzeb kursantów. Jakie są największe zalety szkoleń organizowanych w sieci? Główne walory prezentujemy poniżej:

– Szkolenia dostępne zawsze i wszędzie. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy ani zmieniać codziennej organizacji życia codziennego. W wybranym szkoleniu można brać udział w domu, w pracy, na wakacjach, w każdym dowolnym miejscu z dostępem do sieci. Co więcej, to uczestnik decyduje, kiedy chce odbyć szkolenie.

– Swobodny dostęp do materiałów dydaktycznych. Każdy dobry organizator zapewnia uczestnikom dostęp do materiałów nie tylko w trakcie szkolenia, ale już po jego zakończeniu. Te w formie elektronicznej mogą więc służyć pomocą już w trakcie wykonywania zawodu.

– Certyfikat jakości. Dzisiaj szkolenia w sieci oferują najbardziej doświadczeni organizatorzy. Udział w tych wydarzeniach zapewnia potwierdzenie w formie certyfikatu, który jak najbardziej liczy się w branży.

– Niższa cena szkoleń. Nie ma wątpliwości, że za szkolenia online zapłacimy mniej. To dlatego, że organizator nie musi wynajmować sali, a raz nagrane szkolenie może być powielane wielokrotnie. Dzięki temu zmniejszane są koszty organizacyjne, co jest korzystne także dla uczestników. Odpadają też wydatki związane z dojazdem czy koniecznością noclegu w odległej lokalizacji. Okazuje się także, że szkolenia w internecie mogą być dofinansowywane.