środa, Styczeń 20, 2021

Szkolenia online coraz bardziej popularne

0
Szkolenia online coraz bardziej popularne

Nie tylko pandemia koronawirusa miała wpływ na zwiększenie się popularności szkoleń online. Okazuje się, że Polacy uwielbiają korzystać z innowacyjnych technologii, a jeśli mogą przy tym oszczędzać czas, własną pracę i zwiększać komfort własnej aktywności, dlaczego z takich opcji nie korzystać? Szkolenia online oferowane są na rynku szkoleniowym od dawna, ale to koronawirus sprawił, że zostały naprawdę docenione.

Obostrzenia rządowe sprawiły, że szkolenia zawodowe w podstawowej, standardowej formie nie mogły być organizowane. Z powodzeniem udało sie jednak przekazywać wiedzę za pośrednictwem internetu. Szybko okazało się, że to nawet lepszy sposób. Kurs księgowości online cieszy się dzisiaj ogromnym powodzeniem i to bez względu na to, czy są to kursy księgowe dla początkujących, a może wiedzę chce zdobywać biegły rewident. Kurs oferowany w internecie może być na różnym poziomie, dzięki czemu udaje się go dopasować do indywidualnych potrzeb kursantów. Jakie są największe zalety szkoleń organizowanych w sieci? Główne walory prezentujemy poniżej:

– Szkolenia dostępne zawsze i wszędzie. Nie trzeba tracić czasu na dojazdy ani zmieniać codziennej organizacji życia codziennego. W wybranym szkoleniu można brać udział w domu, w pracy, na wakacjach, w każdym dowolnym miejscu z dostępem do sieci. Co więcej, to uczestnik decyduje, kiedy chce odbyć szkolenie.

– Swobodny dostęp do materiałów dydaktycznych. Każdy dobry organizator zapewnia uczestnikom dostęp do materiałów nie tylko w trakcie szkolenia, ale już po jego zakończeniu. Te w formie elektronicznej mogą więc służyć pomocą już w trakcie wykonywania zawodu.

– Certyfikat jakości. Dzisiaj szkolenia w sieci oferują najbardziej doświadczeni organizatorzy. Udział w tych wydarzeniach zapewnia potwierdzenie w formie certyfikatu, który jak najbardziej liczy się w branży.

– Niższa cena szkoleń. Nie ma wątpliwości, że za szkolenia online zapłacimy mniej. To dlatego, że organizator nie musi wynajmować sali, a raz nagrane szkolenie może być powielane wielokrotnie. Dzięki temu zmniejszane są koszty organizacyjne, co jest korzystne także dla uczestników. Odpadają też wydatki związane z dojazdem czy koniecznością noclegu w odległej lokalizacji. Okazuje się także, że szkolenia w internecie mogą być dofinansowywane.

Kto nie robi zakupów w internecie i dlaczego?

0
zakupy online

Rynek e-commerce w 2020 roku sporo zyskał za sprawą pandemii COVID-19 i wprowadzonego lockdown’u. Wydaje się, że wszyscy w obecnych czasach robią zakupy przez internet. Szczególnie, kiedy epidemia ograniczyła możliwości kupowania wielu przedmiotów w sklepach stacjonarnych. Okazuje się, że 27% internautów nigdy w życiu nie zrobiło zakupów przez internet. Takie informacje pochodzą z raportu „E-commerce w Polsce” przygotowany przez firmę Gemius w 2020 roku. Co na to wpłynęło? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/zakupy-w-sieci-kto-ich-nie-robi-i-dlaczego/ 

Co odstrasza klientów sklepów internetowych? 

Główne powody zgłoszone przez osoby uczestniczące w badaniach to:

 • 43% – chęć obejrzenia produktu przed zakupem,
 • 29% – przyzwyczajenie do tradycyjnych kanałów sprzedaży,
 • 23% – zbyt wysokie koszty dostawy.

Kobiety za przyczynę nierobienia zakupów online, części częściej niż mężczyźni wskazują na zbyt wysokie koszty dostawy oraz obawy związane z gwarancją. Z raportu wynika, że najbardziej przyzwyczajone do tradycyjnych zakupów są osoby po 50 roku życia. Nie ma się co dziwić, ponieważ niektóre osoby w takim wieku nie mają codziennej styczności z technologią. Najmłodsi użytkownicy internetu znajdujący się w grupie wiekowej od 15 do 24 lat – lubią wcześniej zobaczyć lub wziąć do rąk przedmiot, który chcą kupić. Podobna sytuacja występuje u osób podających wykształcenie wyższe. 

Co może przekonać do kupowania w sklepach online?

Najczęstsza odpowiedź są kwestie związane z cenami. Niższe koszty produktów oraz dostawy. Następną kwestią jest bezpieczeństwo płatności i szybsza dostawa. Do zakupów online mogłyby zmotywować również kody rabatowe oraz szerszy asortyment dostępnych produktów.

Po zmianie zdania, badani najchętniej kupowaliby:

 • odzież,
 • sprzęt RTV / AGD,
 • obuwie, 
 • telefony, 
 • kosmetyki, 
 • perfumy, 
 • odzież sportową,
 • meble i elementy wyposażenia wnętrz,
 • artykuły dziecięce,
 • biżuteria,
 • sprzęt,
 • gry komputerowe oraz multimedia.

Zobacz też: http://www.digitaldep.pl/spolka-komandytowo-akcyjna-charakterystyka/

Światłowód w firmie

0
Internet

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko można załatwić przez Internet. Dzięki dostępowi do sieci pracujemy, robimy zakupy czy też oglądamy filmy. Tak naprawdę coraz większa ilość osób pracuje w zaciszu własnego domu. Jest to możliwe właśnie dlatego, że istnieje Internet Kraków. W przeszłości z całą pewnością nie byłoby to możliwe, a dzisiaj mnóstwo osób decyduje się na założenie jednoosobowej działalności i pracowanie w domu. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba wynajmować żadnego biura. Tak naprawdę prowadzenie takiej jednoosobowej działalności nie jest związane z jakimiś wielkimi wydatkami. Przedsiębiorca może się skupić na zarabianiu pieniędzy. Ma on teraz znacznie większe możliwości niż w przeszłości.

Czujnie z czujnikami ruchu

0
Czujnie z czujnikami ruchu

Zabezpieczanie domów przed włamywaczami to dzisiaj bardzo powszechna czynność. Zdaje się, że jeszcze niedawno przeznaczone to było głównie dla wielkich korporacji, budynków administracyjnych i wielkich posiadłości. Czasy się jednak zmieniają i każdy z nas chce spać bez obawy, że ktoś obcy wtargnie na prywatny teren. Jak więc wybrać system alarmowy do domu, który sprosta naszym wymaganiom?

Jak stworzyć telefon o niepowtarzalnym wyglądzie?

0
Jak stworzyć telefon o niepowtarzalnym wyglądzie

Choć na rynku urządzeń mobilnych dostępne są setki modeli telefonów różnych marek, to większość z nich jest do siebie bliźniaczo podobna. Wystarczy jednak niedrogi, kolorowy pokrowiec, a telefon diametralnie zmieni swój oryginalny wygląd. Jeśli zatem nie chcesz, by Twój smartfon był podobny do innych, zaprojektuj etui ze zdjęcia lub gotowej grafiki. W ten prosty sposób nadasz urządzeniu niezwykle osobisty charakter, a przy okazji zwiększysz bezpieczeństwo jego użytkowania.

Nadruk ze zdjęcia

Jednym ze sposób na modyfikację oryginalnej estetyki telefonu jest ubranie go w dopasowane etui ozdobione unikalnym nadrukiem, co można najłatwiej osiągnąć, wykorzystując do tego celu prywatne, samodzielnie wykonane zdjęcie lub zdjęcia. Zaprojektowanie case ze zdjęcia jest bardzo proste i zajmuje jedynie kilka chwil. Wystarczy znaleźć serwis internetowy, który oferuje przygotowanie tego typu pokrowców i skorzystać z dostępnego narzędzia do projektowania. Najpierw wybieramy model i markę telefonu, dla którego ma zostać przygotowane etui, następnie klikamy w interesujący nas szablon i wgrywamy własne zdjęcie lub zdjęcia, gdy chcemy zadrukować etui większą liczbą fotografii. Zdjęcia są automatycznie skalowane do formatu wybranego etui. Do nadruku najczęściej możemy dodać również krótki tekst. Następnie wystarczy zaakceptować projekt, opłacić usługę i poczekać na dostawę gotowego pokrowca. Jeśli nie chcesz używać samodzielnie wykonanych fotografii, zaprojektuj etui z gotowej grafiki. Zwykle możesz korzystać z rozbudowanego katalogu grafik podzielonych na kilka lub kilkanaście kategorii tematycznych.

Pokrowce z grafiką

Innym sposobem na modyfikację wyglądu smartfona jest zakup gotowego etui z kolorowym nadrukiem. Takie etui są mniej unikalne i mogą się powtarzać, ale zapewniają możliwość zmiany wyglądu urządzenia i jego lepszego dopasowania do własnych upodobań estetycznych. Jeśli gotowe nadruki to dla Ciebie za mało, zaprojektuj etui według własnego pomysłu, korzystając z rozbudowanej biblioteki darmowych grafik czy fotografii. W ten sposób na powierzchni pokrowca możesz umieścić kilka różnych grafik z tej samej lub z kilku różnych kategorii tematycznych, tworząc z nich swego rodzaju mozaikę. Przy projektowaniu pokrowca wystarczy wybrać szablon, który dzieli jego powierzchnię na kilka mniejszych części. W każdej części umieszczasz interesującą Cię grafikę, która jest automatycznie skalowana do wybranego formatu i gotowe. Wystarczy zaakceptować projekt, ewentualnie uzupełnić go o samodzielnie przygotowany tekst, co zwiększy jego unikalność.

Praca underwritera – wymogi, wykształcenie 

0
Underwriter

Czy kiedykolwiek myślałeś o pracy w agencji ubezpieczeniowej? Zdania na ten temat mogą być podzielone. Jako underwriter do twoich obowiązków należałaby ocena ryzyka, jakie niesie za sobą udzielenie ubezpieczenia klientowi. Na podstawie twojej analizy dokonania jest następnie korekta oferty. W jaki sposób dostać się do pracy na takie stanowisko? Jakie wymogi formalne powinien mieć przyszły underwiter? Kiedy możesz aplikować na takie stanowisko pracy? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/underwriter-i-praca-z-ocenianiem-ryzyka-zostan-underwriterem/

Formalne wymogi underwritera

Tak naprawdę nie ma żadnych ustawowych wymogów dotyczących wykonywania takiej pracy. Dodatkowo nie jest to zawód reglamentowany, ani w żaden sposób nie wymaga posiadania licencji czy zezwoleń. Nie oznacza to jednak, że każdy może podjąć się pracy na takim stanowisku. Nie jest to zajęcie dla każdego. Przed nami zostają postawione pewne wymagania. Dotyczą one zarówno wykształcenia doświadczenia jak i pewnych perspektyw zawodowych.

Wykształcenie zawodowe underwritera

Nie ma żadnych studiów kierunkowych, które przygotują nas do pracy na takim stanowisku. Dość dobre podglebie stanowiły studia dotyczące finansów i rachunkowości czy bankowości. Formalnie swoją karierę zawodową możemy Opierać na już rozpoczętych studiach. Oczywiście nie od razu zostaniemy poproszeni o negocjacjach z największym klientem czy ocenie ryzyka nowych ofert agencji ubezpieczeniowej. Wszystko jednak przyjdzie z czasem, a my będziemy mogli piąć się po drabinie do swojej kariery.

Szczebel w karierze underwritra

A takie stanowisko pracy nie możemy aplikować, jeżeli dotychczasowe miejsce pracy nie jest dla nas satysfakcjonujące. Dotyczy co to między innymi analityka kredytowego, który również sytuuje się wysoko na liście potencjalnych kandydatów podczas rekrutacji. Jeżeli jesteśmy dobrze i pojawia się wolny szczebel na drabinie firmowej, to zawsze możemy pomyśleć o awansie. Manager produktu brzmi całkiem nieźle. Wówczas inni underwriterzy pracują dla nas, dostarczając nam analiz. Naszym zadaniem będzie określenie o zdobytą wiedzę potencjalnego ryzyka oraz prawdopodobieństwa, a także kierowanie oferty ubezpieczeniowej całej firmy. Dodatkowo jako osoba doświadczona, możemy szukać pracy w firmach brokerskich.

Zobacz też: http://www.4core.pl/jak-zostac-aktuariuszem/

Domowe drukarki 3D – czy warto je nabyć?

0
Domowe drukarki 3D

Nie ma wątpliwości, że nowoczesna technologia wkracza do naszego codziennego życia wielkimi krokami. Zastępuje tradycyjne rozwiązania, daje zupełnie inne, lepsze możliwości. Wpływa na innowacyjność, ale też wydajność i lepszą efektywność. Okazuje się, że niektóre sprzęty dedykowane są nie tylko dla biznesu, ale również w ramach wykorzystywania ich w celach prywatnych. Jednym z takich urządzeń jest drukarka 3D. Ta nie stanowi konkurencji dla zwyczajnej drukarki, bowiem w jej przypadku wcale nie chodzi o druk na papierze. To zupełnie nowy wymiar, a wydruki 3D są przede wszystkim przestrzenne. Jeśli zastanawiasz się nad nabyciem drukarki 3D, weź pod uwagę kilka kryteriów. Oto one.

Czy drukarka 3D jest na pewno potrzebna?

Musisz zadać sobie pytanie, do czego jest Ci potrzebny druk 3D? Czy chcesz wydrukować tylko jeden egzemplarz wedle indywidualnego projektu? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że drukowanie 3D można zamówić w profesjonalnych drukarniach i nie trzeba w tym celu nabywać własnej drukarki. Jeśli zaś takie wydruki będziesz realizować cyklinie, chociażby w ramach tworzenia modeli w celu wyrażania własnej pasji, taka inwestycja może się opłacić. To dobry pomysł również wtedy, gdy wyroby unikalne chcesz tworzyć, by na nich zarabiać. Pamiętaj, że drukarki do drukowania przestrzennego mogą wykorzystywać papier, ale też plastik i inne tworzywa sztuczne. Dzięki nim udaje się stworzyć niezwykle precyzyjne elementy, niemożliwe do stworzenia ręcznie. Drukowanie 3D jest między innymi coraz częściej wykorzystywane, by tworzyć biżuterię, a nawet elementy wyposażenia wnętrz i to nie tylko te dekoracyjne, ale biorąc pod uwagę funkcjonalne meble.

Ile kosztuje drukarka 3D?

Od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na potrzeby indywidualne nie trzeba realizować tych największych inwestycji finansowych, ale trzeba zdać sobie sprawę, że te najtańsze modele mają ograniczone możliwości, a i jakość druków może być wątpliwa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zrobić dokładny research. Drukarki dobrze jest nabywać u renomowanych producentów albo dystrybutorów, którzy oferują również serwisowanie takiego sprzętu.

Jeśli chcesz drukować rzeczy 3D w celach zarobkowych, wiedz, że taka inwestycja może się szybko zwrócić. Drukarki 3D to nowość na rynku, więc prześciganie konkurencji tym sposobem może być strzałem w dziesiątkę. Wydruki 3D zwiększą Twoją wydajność i efektywność biznesową, a drukowanie komputerowych projektów, które charakteryzują się optymalną oryginalnością, staną się skuteczną przewagą na rynku bez względu na branżę.

Skup aut – szybki sposób na sprzedaż samochodu

0
Skup aut

Osobie, która chce pozbyć się starego auta, zależy na szybkiej, bezproblemowej transakcji i dobrym zysku bez strat. Sprzedaż auta może odbywać się w sposób bezpośredni, przez pośrednika lub skup aut. Na czym polega ten ostatni sposób i jak wyglądają procedury?

Własne plony z ogrodu – wybieramy siewnik do warzyw ręczny

0
Własne plony z ogrodu – wybieramy siewnik do warzyw ręczny

Trud włożony w przygotowanie ogrodowych rabatek i odpowiednie wysianie nasion zaprocentuje po kilku miesiącach w postaci pysznych warzyw, które trafią z ogrodu wprost na nasz talerz. Brzmi zbyt pięknie? Niekoniecznie, jeśli uda nam się uniknąć podstawowych błędów, a do tego wyposażymy się w odpowiednie narzędzia. Podpowiadamy, od czego zacząć.

Meble biurowe, projektowanie i aranżacja przestrzeni biurowych

0
aranżacja przestrzeni biurowych

Dobre rozplanowanie i zorganizowanie przestrzeni ma ogromne znaczenie w wielu budynkach. Wszyscy pragniemy, aby nasze mieszkania były ładne, stylowe, ale równocześnie funkcjonalne. Jest to tak samo ważne w miejscach pracy. Pracownik które czuje się komfortowo i swobodnie jest znacznie bardziej efektywny i nic go nie rozprasza. Dużą uwagę zwraca się na to podczas projektowania biur. Jak zaplanować idealną przestrzeń biurową? Co sprawi, że pracownicy będą czuli się swobodnie i komfortowo w miejscu pracy.